Збір валізи перед подорожжю може здатися простим завданням. Насправді це ціла наука, яка дозволяє туристу уникнути під час поїздки втрачених речей, непередбачених грошових витрат і багатьох інших неприємностей. Сміливо дотримуйтесь наших порад щодо ефективного упакування валізи, і все у вас вийде.
1. Складіть список речей
Складіть список одягу та інших особистих речей, які вам знадобляться в поїздці. Зберіть їх в одному місці. А потім приберіть половину з них назад у шафу. Повірте, це дійсно допомагає ефективніше зібрати валізу.
2. Перевірте погоду, перш ніж збирати валізу
Дізнайтеся, яка погода вас чекає в пункті призначення під час подорожі. Ця інформація дасть вам зрозуміти, який саме одяг потрібно брати з собою. Віддавайте перевагу універсальним речам і не забудьте взяти кілька предметів одягу, які не відповідають прогнозу. Це допоможе уникнути незручностей через раптове потепління або похолодання, про які вам забудуть повідомити метеорологи. Але пам'ятайте, якщо в поїздці весь час очікується сніг і мінусова температура, ви можете залишити свої шорти дома, незалежно від того, наскільки добре вони виглядають.
3. При зборі речей використовуйте метод «зворотного відліку одягу».
Щоб покласти в валізу тільки необхідні речі, спробуйте використовувати правило «5, 4, 3, 2, 1». Воно полягає в тому, що для тижневої подорожі вам достатньо взяти з собою не більше п'яти комплектів шкарпеток і нижньої білизни, чотири предмети одягу для верхньої частини тіла (сорочки, футболки, светри), три пари брюк або джинсів, дві пари взуття і один капелюх . Список може бути скоригований відповідно до ваших потреб, тобто щось ви можете замінити на купальник, плаття або спортивний костюм.
4. Укладання речей у валізу - це справжній тетріс
Кращий спосіб укласти всі речі в одну сумку: використовувати кожен сантиметр простору. Наприклад, взуття повинне бути набите шкарпетками. Її завжди кладіть у ближню до коліс частину валізи. Це допоможе уникнути непотрібних перекидань вашого багажу в положенні стоячи. Потім кладіть легкий одяг, скручений у валик. Такий спосіб допомагає не тільки максимізувати простір, але і не пом'яти речі. Потім кладіть громіздкі предмети - толстовки і теплі речі. Ви також можете використовувати спеціальні пакувальні сумки невеликих розмірів. Спочатку речі забираєте в них, а вже потім у валізу.
5. Спробуйте фронтальний метод укладання речей
Альтернативою звичній укладанні речей є фронтальний метод. Складіть речі у валізу, щоб вони були як файли в ящику. Замість того, щоб копатися в горизонтальних шарах одягу, легше відразу побачити те, що вам потрібно.
6. Не забувайте про кишені валізи
Якщо у вашої валізи є зовнішні кишені, використовуйте їх для речей, до яких потрібен швидкий доступ. Наприклад, покладіть туди тапочки, змінну футболку або сумку з косметикою.
7. Зберігайте рідини в легкодоступних місцях
Експерти радять туалетні приналежності завжди поміщати на верх вашої валізи в прозорій сумці. Це допоможе уникнути зайвих проблем при огляді в аеропорту, а також скористатися зубною щіткою, не витягуючи з валізи всі сорочки та светри.
8. Не забудьте про додатковий захист рідин
Такі речі, як зволожуючий лосьйон, сонцезахисний крем або що-небудь ще з відкидною кришкою і стисливим корпусом, мають тенденцію від простого удару по валізі відкриватися і бруднити речі. Пластиковий пакет, в який ви можете прибрати всі тюбики, звичайно захистить від забрудненого багажу, але не врятує ваш лосьйон. Тому радимо відкрутити кришку, покласти шматочок поліетиленового пакета на отвір і знову закрутити.
9. Особливу увагу приділіть ременям
Замість того, щоб скручувати ремені в кільце, просто покладіть їх уздовж краю валізи. Вони практично не займуть місця.
10. Оберніть тендітні предмети в міцний одяг
Якщо ви берете з собою в поїздку крихкі предмети, оберніть їх в міцний одяг. Помістіть обгорнутий предмет в центр вашої сумки так, щоб інші речі з усіх боків щільно закривали його. Якщо ви перевозите, наприклад, пляшки з лікером, закріпіть їх в центрі нижньої частини валізи.
11. Захистіть світлий одяг від бруду
Ви коли-небудь упаковували у валізу легкий одяг, а потім виявляли на ньому брудні плями? Є спосіб позбутися від цієї проблеми. По-перше, переконайтеся, що ваш одяг світлих тонів вивернутий навиворіт. По-друге, найбрудніші речі в чемодані, які найчастіше бруднять одяг - це взуття. Упакуйте їх у пакети або використовуйте спеціальні бахіли. У поїздці їх можуть замінити підручні засоби, наприклад, одноразові шапочки для душа з готелю. Ними можна обернути підошву взуття.
12. Спробуйте закрити валізу, щоб вмістити ще небагато речей
Якщо у вас залишилося кілька предметів, які не влазять в чемодан, не впадайте у відчай. Спробуйте просто його закрити, застебнути блискавку і поставити на коліщатка. Потім знову відкрийте валізу і спробуйте знову покласти предмети в будь-які доступні місця (наприклад, кути, проміжки між великими предметами і т. п.). Часто після того, як ви закрили ваш багаж на блискавку, в ньому вивільняється ще трохи місця від стиснення.
13. Якщо щось не поміщається в чемодан, надіньте це
Якщо вже нічого не може допомогти вмістити всю вашу одежу у валізу перед авіаперельотом, скористайтеся ще однієї хитрістю. Дістаньте всі найважчі речі: громіздкий светр і черевики і вирушайте в них в аеропорт. Пам'ятайте, що в літаках часто холодно і ваш великий светр може стати в нагоді під час рейсу. Крім того, з светри можна зробити відмінну подушку на випадок, якщо ви спите в терміналі в очікуванні польоту.
14. Не набивайте чемодан
Ніколи не набивайте надмірно ваш чемодан. Якщо блискавки проблематично закриваються ще до того, як ви вирушили в поїздку, одна з них може зламатися в дорозі. Краще знову відкрити валізу і подивитися, без чого ви цілком можете обійтися під час подорожі.
15. Не беріть з собою занадто велику валізу
Найпростіший спосіб не брати з собою в подорож занадто багато речей - це купити валізу з твердого матеріалу не більше 55 см у висоту. Такий багаж легко може бути використаний в якості ручної поклажі, а речі всередині нього виявляться під надійним захистом міцних стінок. Головне, пам'ятайте: авіакомпанії враховують при вимірюванні висоти ручної поклажі колеса, а не тільки фактичне місце для упаковки. Багато валіз, які продаються як «салонні», занадто високі, щоб відповідати вимогам деяких авіакомпаній.
Сподіваємося, наші поради допоможуть вам ефективно зібрати валізу. Але, вирушаючи в подорож літаком, рекомендуємо всі цінні речі і запасний змінний одяг брати в ручну поклажу. Це необхідно на випадок, якщо ваш багаж загубиться під час перельоту.