Чому ж саме Балі?
На Балі з кожним роком приїжджає дедалі більше туристів. При цьому острів не втрачає індивідуальності та містичної сили. Тут кожен може стати мільйонером і підкорити вершину вулкана; сходити на сеанс до чаклуна і зробити ставку на півнячих боях; помилуватися незвичайними храмами та поспостерігати за життям місцевих мешканців.
Балі знаходиться у зоні тропічного клімату. Температури тут досить стабільні цілий рік, тому що вони лежать лише в 8 градусах на південь від екватора. Таким чином, тут проявляється тропічна та екваторіальна погода. Сезони можна розділити на сезони посухи та сезони дощів. Сухий сезон із квітня по жовтень. У цей період випадає мінімум опадів, а середня температура становить близько 30-35°C. Сезон дощів триває приблизно з листопада до березня.
?Назва " Балі " походить від слова "балін", яке перекладається з санскриту як "герой" або "силач". Наголос ставиться перший склад.
?Де знаходиться Балі ? Острів входить до складу однойменної провінції Індонезії. З півдня його омиває Тихий океан, і з півночі – море Балі Індійського океану. Це одна з найпівденніших меж лінії Уоллеса – перехідна зона між азіатською та австралійською флорою та фауною. Денпасар - столиця Балі.
?Балі знаходиться в південній півкулі за екватором у часовому поясі UTC/GMT+8. Час на Балі відрізняється від київського на 5 годин. Коли у Києві лише 7:00 ранку, на Балі 12:00 дня.
?На Балі сповідують релігію Агама Хінду Дхарма . Це суміш язичництва, буддизму та індуїзму. Балійці шанують основних богів - Брахму, Вішну, Шиву і верховного творця всього сущого Санг Хьянг Відхі (або Віді) Васа. Але також вірять, що силами природи, океаном, грозою та вулканами керують певні боги.
?На Балі існує система каст - м'якший варіант індійської. Раніше касти прив'язувалися до професії. До вищої належать Брахмани, вони ведуть просвітницьку та духовну діяльність, багато з них – священики чи викладачі. Кшатрії займають державні, керівні посади чи працюють менеджерами у компаніях. Вайші працюють у торгівлі та сфері обслуговування. Шудри займаються важкою працею – саме вони становлять більшу частину населення острова.
?Бахаса – одна з найпоширеніших мов у світі. Це основна індонезійська мова. На ній говорять усі місцеві жителі, а також представники сусідніх держав – загалом понад 200 мільйонів людей у Південно-Східній Азії.
?На Балі у Новий рік (Ньепі), який у перший молодик весни, зазвичай ця дата припадає на березень чи квітень, не можна виходити з дому, запалювати світло та вогонь та користуватися мобільними телефонами. Його відзначають Святкування триває 4 дні: балійці проводять ритуальні церемонії очищення, роблять підношення духам та влаштовують барвисті театралізовані дійства. Кульмінація свята – Ньєпі, або День тиші. Він настає після карнавального ходу демонів; його релігійний сенс полягає в тому, щоб сховатися та обдурити темні сили. За легендою демони виходять із моря, бачать, що всі жителі покинули Балі, і залишають острів на наступний рік.
?На Балі дозволено багатоженство. Такі сім'ї зустрічаються переважно серед представників вищих каст. Балійці можуть мати до чотирьох дружин. Щоправда, лише в тому випадку, якщо перша дружина дала письмову згоду. Без цього документа велелюбний чоловік опиниться у в'язниці.
?Різнокольорові парасольки на Балі ви зустрінете не лише на пляжі. Місцеві називають їх "тедунг", що означає "захист". Вони закривають від сонця і рятують від бід та негараздів. Кольори таких парасольок асоціюються з основними богами в індуїзмі: червоний Брахма; зелений та чорний – Вішну; білий – Шива; жовтий – Санг Янг Віді Васа.
?Морські храми на узбережжі Балі утворюють ланцюг, який тягнеться по всьому периметру острова. Серед найзнаменитіших – Пура Лухур Улувату та Пура Танах Лот. Вони захищають острови від злих сил.
?Молодим людям на Балі підпилюють зуби Ікла та чотири верхні різці, які найбільше схожі на зуби тварин. Балійці вірять, що так людина позбудеться демонічних рис характеру і упокорює шість основних гріхів: гнів, жадібність, зневіру, хіть, гординю і пияцтво. Церемонію проводять у віці 16-18 років або на весіллі.
?На початку XX століття жінки на Балі ходили топлес . Коли на острів прийшли європейці, цей звичай вважався непристойним.
?На сході Балі захований перехід у паралельний всесвіт . Згідно з легендою, він знаходиться в храмі Гоа Лавах.
?Рис – головна їжа мешканців Балі. Його називають «насі», що перекладається як «їжа». Він вважається священним даром богів, тому фігурує у всіх місцевих міфах та легендах.
?На Балі поширене чаклунство . Білі маги допомагають справлятися із хворобами, залучати матеріальні блага чи побачити майбутнє; а темні чаклуни можуть наслати змову як на одну людину, так і на всю її сім'ю.
?Балійці люблять традиційні танці : легонг, баронг та кечак. Вони показують боротьбу між силами добра і зла; допомагають учасникам та глядачам відчути тонкі енергії. Вирушайте подивитися одне з таких вистав на заході сонця в храм богині Сарасваті в Убуді або в Пура Улувату.
?Одна з найпопулярніших розваг балійців – півнячі бої . Свого бійця вирощують майже на кожному дворі: у такого півня спеціальна дієта, його доглядають і тримають, як домашню тварину. Бої проводять у дні церемоній, а також у повний місяць.
?Індонезійці та жителі сусідніх країн називають Балі «островом богів» – «пулау Ках'янган». Згідно з місцевими віруваннями богів тут і справді дуже багато. Майже у кожному балійському будинку є власний храм, і кожен мешканець вміє спілкуватись із представниками невидимого світу.
?На Балі ви станете мільйонером! Гроші на Балі рахують у тисячах, десятках тисяч і навіть мільйонах. Все тому, що курс індонезійської рупії до долара стабільний і дорівнює приблизно 14 000 до 1. Обміняйте 100 доларів - і ви мільйонер!
?Мавпячий ліс в Убуді (Ubud Monkey Forest) - один із найпопулярніших туристичних напрямків на острові Балі. Його офіційна назва - Mandala Suci Wenara Wana або Священний ліс мавп. Це місце обов’язково треба відвідати, якщо Ви плануєте відпочити на Балі.
Райони, де краще зупинитися на Балі
? Нуса-Дуа - район, де можна зупинитися на Балі для пляжного відпочинку
? Санур і Джимбаран - гарні місця для пляжного та сімейного відпочинку
? Нуса-Пеніда - мальовничий острів, рай для активних мандрівників
? Букит