Танзанія

Танзанія - держава в Східній Африці. На півночі межує з Кенією та Угандою, на півдні - з Мозамбіком, Малаві і Замбією, на заході - з Демократичною Республікою Конго, Бурунді і Руандою. На сході омивається Індійським океаном. Площа країни 945087 км2.
Столиця - Дар-ес-Салам. Найбільші міста: Дар-ес-Салам (1734000 чоловік), Занзібар (375539 чоловік), Мванза (223000 чоловік), Додома (майбутня столиця країни) (204000 чоловік), Танга (188000 чоловік).

Танзанія

Географічні дані Танзанії
Уздовж узбережжя лежить невелика рівнина, однак більшу частину країни займає плато, середня висота якого близько 1290 м над рівнем моря. Невеликі групи гір піднімаються на північному сході і південному заході. Вулкан Кіліманджаро - найвища точка Африки (5895 м) - розташований на північно-східному кордоні країни. Три найбільших озера континенту знаходяться на кордонах Танзанії і частково в її межах. Озеро Танганьїка знаходиться на західному кордоні, озеро Вікторія - на північно-західній, озеро Ньяса (Малаві) - на південно-західній. Озеро Ньяса і Танганьїка лежать в межах Східно-Африканського розлому, що простягнувся від Близького сходу до Мозамбіку. Танзанії належать також острова Занзібар (найбільший кораловий острів біля берегів Африки) і Пемба.

 

Населення Танзанії
Танзанії (за оцінкою на 1998 рік) становить близько 30608700 чоловік, середня щільність населення близько 32 чоловік на км2. Етнічні групи: більше 120 груп, найбільшими серед яких є сукума і ньямвезі (близько 20% населення кожна), а також хая, нгонде, чагга, гого, ха, хехе, нгоні, яо, масаї; пакистанці, індійці, європейці.

 

Мови Танзанії
Суахілі, англійська (обидві державні), близько 100 місцевих говірок.

 

Релігія Танзанії
Мусульмани, християни (в основному католики), язичники (групи розподілені приблизно порівну).

X