Албанія

Албанія країна з великою культурною спадщиною і красивою природою з мальовничими каньйонами і прекрасними чистими пляжами. Історія Албанії – від стародавніх іллірійців до Османської імперії, залишила тут немало легенд і безцінних пам′яток. Місцеве населення по-балканськи гостинне, що виражається в смачній кухні, більш ніж прийнятних цінах на відпочинок і в шанобливому, якщо не сказати любовному відношенні до кожного, хто проявив інтерес до їх скромної країни. Одним словом, там нас чекають.

Албанія

Розташування

Албанія — держава у Південній Європі, на узбережжі Іонічного та Адріатичного морів. Межує з Грецією, Македонією,Чорногорією та Сербією.

 

Площа: 28,7 тис. км².

 

Столиця: Тирана.

 

Населення: 3,18 млн. осіб.

 

Офіційна мова – албанська.

 

Час: київський час мінус 1:00 година

 

Релігія: мусульмани (суніти і бекташі) - 65%, православні - 20%, католики - 10%.

 

Клімат

Клімат примор’я субтропічний, середземноморський, з жарким сухим літом (липень +25°), м’якою і вологою зимою (січень +5°); у гірських районах більш континентальний.

 

Грошова одиниця

Лек = 100 кіндаркам. Обміняти валюту можна в банках або обмінних пунктах(.kambim valuator). Банки працюють з 8:30 до 14:30. Банкомати розташовані в великих містах і одноразово можна зняти суму еквівалентну 500$.

 

Кухня

У місцевих ресторанчиках Албанії можна покуштувати різні види чебуреків і кебабів, щедро приправлених спеціями. Запивають усе це знайомою  нам середньоазіатською  пахтою.

З м’яса найчастіше використовується баранина. Також використовується грецька і італійська кухня. В Албанії поширені різні сорти м’якого сиру, переважно фета, оливки і оливкова олія, а також величезна кількість салатів зі свіжих овочів. Овочі тут поважають і в тушкованому вигляді: вегетаріанське рагу – популярна місцева страва, в яку можна покласти все, що завгодно: картопля, томати, морква, солодкий перець, зелень. Трапезу закінчують солодощами та чаєм.

 

Транспорт

Територією країни можна пересуватися на маршрутках, автобусах і поїздах. Маршрутки, названі тут «фургонами».  Ними служать дев’яти - і дванадцятимісні міні автобуси. У кожному місті є одна або декілька станцій «фургонів». Між містами Албанії можна пересуватися на поїздах.

 

Магазини

Магазини працюють з 9:00 до 20:00, влітку часто відкриті і до 22:00. З 15:00 до 17:00 магазини, як правило, закриті  на перерву.

 

Державне свято

28 листопада - День прапора (1912 р.) В 1912 р. проголошена  незалежність Албанії.

 

Сувеніри

У містах Албанії ви знайдете безліч сувенірних магазинів і ринків, що пропонують вироби місцевих ремесел, національні вироби. До популярних албанським сувенірів відносяться різьблення по дереву, кераміка, традиційна вишивка, підноси, вироби з міді, трубки і національні музичні інструменти. З напоїв зверніть увагу на виноградну горілку «раки» і місцевий коньяк «Скандербег».

X