Кабо Верде

Кабо-Верде або острови Зеленого Мису - архіпелаг, розташований у самому серці Атлантичного океану. Всі острови архіпелагу мають вулканічне походження. Архіпелаг не може похвалитися густою рослинністю і безліччю мальовничих оазисів. Його коник це прекрасні вітер і хвилі для заняття серфінгом і віндсерфінгом, а також дайвінг і глибоководна риболовля. Якщо Ви хочете самоти і тиші, вирушайте в тури в Кабо-Верде. На о-вах Боавішта, Сал і Майу довгі піщані пляжі, піщані дюни і бархани, пологі рівнини з дрібнолистими чагарниками тягнутися на десятки кілометрів. Острів Брава вважається найзеленішим островом архіпелагу.

Кабо Верде

Держава Кабо Верде або Острови Зеленого мису (Cabo Verde) знаходиться в Атлантичному океані за 450 км від узбережжя Сенегалу. Архіпелаг складається з 10 великих і 5 малих островів, розділених на підвітряну і навітряну групи.

У навітряну групу островів (по-португальськи - barlavento) входять СантуАнтау (Santo Antao), Сан Вісенте (San Vicente), Сан-Ніколау (Sao Nicolau), безлюдний острів Санта Лусія (Santa Luzia), Сал (Sal) і Боавішта (Boavista ); Сантьягу (Santiago), Брава (Brava), Фогу (Fogo) і Майу (Maio).

 

Площа країни близько 4033 км2.

 

Столиця: Прая.

 

Населення: 400 тис. осіб, в основному мулати - 71%, африканці (фульбе, баланте, Манджа) - 28% і європейські переселенці.

 

Мова: Португальська, у спілкуванні з іноземцями - іспанська, французька та креольська діалект.

 

Різниця у часі: Різниця в часі з Києвом становить плюс 4 години.

 

Релігія: Католики (за деякими даними - до 80%) і прихильники місцевих вірувань.

 

Географія: Республіка Кабо-Верде знаходиться на однойменних островах в Атлантичному океані за 620 км.від західного узбережжя Африки і складається з 10 великих і 5 дрібних островів. Територія країни піднесена і досить суха, до 16% країни займають сухі щебнисті нагір'я - т. зв. "місячний пейзаж". Найвища точка країни - м. Фогу ( 2840 м.). Загальна площа 4 тис. кв. км.

 

Клімат: Тропічний пасатний, сухий. Середньомісячні температури варіюються від  +22 C ( січень-лютий) до +26 C (вересень- жовтень), але в горах набагато прохолодніше. Опадів випадає всього 100-300 мм в рік, в основному в серпні-жовтні, коли дують південно - західні мусони. Температура води біля узбережжя коливається від 21 С до 26 С. Найкращий час для відвідування країни - з серпня по жовтень.

 

Валюта: Ескудо Кабо-Верде ( CVE ), рівний 100 сентаво (1 дол США дорівнює приблизно 95 ескудо). Іноземна валюта та дорожні чеки обмінюються в банках і готелях. Зворотний обмін не проводиться. Використання кредитних карт і дорожніх чеків можливо тільки у великих ресторанах і готелях столиці. Чайові в кращих ресторанах складають 10 %, у приватних закладах - на розсуд клієнта або додаються до рахунку окремим пунктом.

 

Віза на Кабо Верде: Ставиться в аеропорту прибуття. Вартість візи - 25 євро

 

Безпека: Острови вважаються цілком безпечним місцем для іноземних туристів. Однак не слід бути надмірно безтурботними: залишені без нагляду цінні речі, відкриті автомобілі і двері квартир - у будь-якій країні світу - потенційна приманка для любителів легкої наживи.

 

На о. Сал природа створила чудові умови для серфінгу. З північного сходу дме пасат, що становить від 4 до 6 балів влітку і до 8 балів взимку за шкалою Бофорта. Тури в Кабо-Верде для заняття водними видами спорту крім о. Сал пропонують хороші хвилі на о-вах Боавішта, Сантьягу, Майу, Сан-Вісенте, Сан-Ніколау. Відпочинок в Кабо-Верде пропонує мандрівникам досліджувати екзотичний підводний світ островів. Під товщею води на Вас чекають чудові види: різноманітні морські мешканці, печерні лабіринти, скелі і гроти. Глибина занурень становить від 6 - 40 метрів. На о. Сал дайверам пропонується 32 живописних дайв-сайти. Глибоководний риф Понту до Фарол (40 метрів), риф Тішукласте, печери Палмеіре і Бураконе. Також рясніють дайв-сайтами Боавішта і Сантьягу. Найсприятливіший час для відвідування Кабо-Верде це період квітень- листопад.

 

Тур в Кабо-Верде зацікавить любителів глибоководної та спортивної риболовлі. Улов може складати: бараккуда, лосось, кефаль, макрель, желтохвост окунь і морський язик, оселедець, групер, тунець і т.д. У печерах мешкають лобстери і вугрі. У прибережних водах водяться рифові акули, риби-папуги, риба-куля, лангусти і різноманітні молюски, дельфіни, величезні скати, гігантські зелені черепахи.

 

Визначні пам'ятки Кабо-Верде - це діючий вулкан Фогу (2829 м), що знаходиться на о. Кабо-Верде, за 20 км від о. Брава. Біля підніжжя вулкану розташувалося село під назвою Шан даш Калдейраш. Будинки та деякі готелі у селі побудовані з вулканічної лави. Найбільшою окрасою села є яблуневі сади! Навколо чорним чорно від застиглої лави і піску і раптом яблуневі сади. Крім садів тут ростуть виноградники, 2-х метрові пуансетії і ароматна кава. На пам'ять про село можна прикупити сувеніри у вигляді дуже симпатичних фігурок з лави.

 

Корисні номери телефонів екстрених служб 

Код країни: 00-238

Швидка допомога - 130

Служба порятунку - 131

Поліція - 132

Довідкова служба - 102

 

Митні питання
Не  встановлено обмежень на ввезення і вивезення валюти, декларувати її необов'язково. Дозволено безмитне ввезення до 400 сигарет і до 2 л алкоголю.
Заборонені ввезення, вивезення, зберігання і розповсюдження наркотиків і психотропних речовин, а також зброї без спеціального дозволу. Підлягає обов'язковому контролю ввезення рослин. Дозволено безмитне ввезення та вивезення свіжих фруктів і овочів (не більше 5 кг), а також інших продуктів і речей в «кількості особистого споживання».
X