Португалія

Будучи столицею Португалії, Лісабон – очевидне місце, щоб почати свою подорож.  Це красиве поєднання старого і нового, історії, культури, архітектури і технологій, магазинів, ресторанів. Місто засноване на ланцюгу пагорбів, тому де б Ви не знаходилися, чудовий вид на пам’ятки Вам буде гарантований.

Португалія

Важлива та корисна інформація

 

Політичний устрій Португалії

Португалія — є парламентською республікою. Президент Португалії - Каваку Сілва.

Уряд очолює прем'єр-міністр, який, як правило, є лідером перемігшим на парламентських виборах. Прем'єр-міністр формує склад свого кабінету.

Парламент обирається за партійними списками на 4 роки і є однопалатним. До складу парламенту входять 230 депутатів.

 

Клімат

Незважаючи на те, що територія країни відносно не велика ,клімат континентальної Португалії значно змінюється з півночі на південь. Температура повітря коливається від +8 ⁰С до +18 ⁰С взимку та між +16 ⁰С і +30⁰С влітку. Температура води протягом усього року тримається на рівні +18 ⁰С. Виняток становить південний берег – провінція Алгарве, де влітку температура води піднімається до +23 ⁰С.

На о. Мадейра, розташованому в Атлантичному океані в 650 км. від північно-західного узбережжя Африки, клімат субтропічний, океанічний, м’який і теплий. Середня температура повітря і води однакова і становить близько +20 ⁰С, влітку вона на 2 – 3 градуси вище, взимку на 2 – 3 градуси нижче, що обумовлено близькістю Гольфстріму. Тут практично відсутня зміна пір року.

 

Мова

Португальська мова є офіційною мовою Португалії .

Діалекти центру та півдня країни- діалект на Азорських островах, діалект районів Алентежу, центрально Португальський діалект , діалект Мадейри.

Діалекти півночі країни- діалект на півночі Браги.

 

Свята

У Португалі на початку березня щороку проводить запальні карнавали. До загальнонаціональних свят відносяться: 1 січня (Новий рік), на квітень припадають  (Страсна п'ятниця,Паска) ,25 квітня (День свободи),1 травня (день Праці),10 червня (День Португалії), Свято Тіла Христового (кінець червня), 15 серпня (Вознесіння Богородиці), 5 жовтня (день проголошення республіки 1910 року), 1 листопада (день Всіх Святих), 8 грудня (непорочне зачаття Діви Марії), 8 грудня (день Непорочного Зачаття), 25 грудня (Різдво Христове).

 

Визначні місця 

Будучи столицею Португалії, Лісабон – очевидне місце, щоб почати свою подорож.  Це красиве поєднання старого і нового, історії, культури, архітектури і технологій, магазинів, ресторанів. Місто засноване на ланцюгу пагорбів, тому де б Ви не знаходилися, чудовий вид на пам’ятки Вам буде гарантований.

Сінтра-улюблене місце Лорда Байрона в Португалії, це село, готове здивувати будь-кого багатими кольоровими будинками і захоплюючою дух архітектурою. Палаци, башточки, романтичний мавританський замок і туманний густий ліс – ось чим знамените це невелике, але дуже красиве поселення. 

Порто-середньовічні кучеряві вулички з барвисто мальовничими будівлями, дзвіницею та декоративною плиткою.Порто займає особливе місце в списку пам’яток Португалії. 

Річка Дору несе свої води через Іспанію та Північну Португалію. Численні пагорби та гаї мигдалю, шикарна природа – це дійсно красива частина Португалії. 

Морський порт Кашкайш- представляє з себе шикарний прибережний курорт, знаменитий його прекрасними пляжами, нічним життям, водними видами спорту та іншими пригодами. 

Пляж Марінья, або Прайя да Марінья- пляж Марінья класифікується, як один з 100 кращих пляжів світу. Ідеальний для підводного плавання і дослідження скелястих обривів круч пляж, не дивно що це призначення так популярно серед численних пам’яток Португалії.

Марван – красиве середньовічне місто на схилі гори в Алентехо, де все ще збереглися оригінальні стіни тринадцятого сторіччя.

 

Магазини

Працюють у будні з 9.00 до 19.00,перерва з 13.00 до 15.00.У суботу магазини зачиняються о 13.00 (у грудні о 19.00). Більшість торгових центрів на о.Мадейра працюють у будні з 9.00 до 13.00,і з 15.00 до 19.00,у суботу тільки до обіду.

 
 
Валюта
Грошова одиниця Португалії - євро. Євро дорівнює 100 центам. Краще обмінювати гроші в аеропорту  Лісабону (вигідний курс,нижчий комісійний збір),у банках та готелях курс нижчий, та вищий збір (0,5%).
 
Час
Різниця з Київським часом: -2 год.
Різниця з часом по Грінвічу: 0 год.
 
Транспорт
Основний засіб пересування по країні - автобуси, в Лісабоні - метро. Оплата - залежно від відстані, по талонах або дрібною монетою у водія.
У Португалії широка мережа автомобільних доріг і залізниць. Вартість квитків цілком доступна для невеликих заміських подорожей.
 Ціни на квитки внутрішніх авіаліній досить високі. Якщо Ви взяли автомобіль напрокат, то потрібно знати, що більша частина автошляхів у Португалії платна, але їх якість висока. Однак, плата не стягується з другої половини дня в п'ятницю і до неділі.

Взяти на прокат автомобіль у Португалії дуже просто. Водій має бути не молодший 21 року (у деяких компаніях - не молодший 23 років) і мати водійський стаж від 1 року. Автомобіль надається як правило після пред'явлення кредитної картки. Можливе отримання автомобіля при внесенні заставної суми.

 

Телефони
Код країни – + 315
Щоб зателефонувати з країни, наприклад, в Україну, потрібно набрати + 380 + код міста + номер телефону,
Щоб подзвонити всередині країни з готелю: 07 + код міста + номер телефону
 
Коди найбільших міст:
Лісабон - 1, Порту (2), Сетубал (65), Авейру (34), Брага (53).
 Екстрені служби:
115 – МНС
112 – швидка допомога, пожежна охорона, поліція
У разі ДТП необхідно скористатися найближчим (оранжевим) телефоном «SOS»
 
Довідкові телефони
118 – довідкова


 

 

X