Шрі-Ланка

Краще один раз побачити, ніж... все життя шкодувати про те, що не бачив. "Перлина Індійського океану", "сльоза, що стікає з Індії", "райський куточок"... Яких тільки визначень, даних йому в різний час самими знаменитими людьми світу - від Рабіндраната Тагора до Антона Чехова, не удостоївся острів Шрі-Ланка. І, справедливості заради, варто сказати, що всі ці назви цілком виправдані, але навіть вони не в силах розкрити те, що насправді являє собою цей приголомшливий тропічний острів...

Навряд чи знайдеться в світі ще одна країна, де на такій невеликій ділянці суші посеред океану, можна побачити стільки всього незвичайного, прекрасного, з історії народу і природи острова... 

Шрі-Ланка

Оповита легендами, Шрі-Ланка нагадує собою величезний тропічний континент, стиснений до розмірів острова. Незважаючи на невеликі розміри, прихований в Індійському океані острів дивує різноманітністю цікавих місць. Пам'яток стільки, що, куди б Вас не завела цікавість, завжди можна знайти щось інтересне. Міста та джунглі, піщані пляжі і оповиті туманом гори - і все це всього в декількох годинах їзди один від одного. Руїни древніх цивілізацій таємничого минулого захоплюють дух. Рослинність і тваринний світ - неповторні затоки та рифи вражають красою і різноманітністю водної флори і фауни. Несподівані контрасти культур вражають яскравими квітами. Місцева міфологія заворожує. Умиротворення і суєта пригод межують одне з одним... 
 

На санскриті Ланка означає «острів», а Шрі - «священний». З давніх часів острів Шрі-Ланка був відомий під безліччю імен: сингали (основне населення Шрі-Ланки) називали його Сінхала Двіпа, що можна перекласти як «Левиний острів», в індійських епосах «Махабхарата» і «Рамаяна» він згадується як Ланка, древні греки називали йогоТапробана, араби - Серендіб, португальці, які прибули на острів в 1505 році, називали його Цейлон. 
 

Синє небо, темно-бірюзове море і зелена бахрома кокосових пальм над жовтою смужкою пляжу - таким відкривається очам мандрівника узбережжя острова Шрі-Ланка. Європейцям острів цей завжди здавався земним раєм. Не випадково ланцюжок островів, що перетинає Полкську протоку і зв'язує Шрі-Ланку з Індією, був названий Адамовим мостом. Саме по ньому, як свідчить переказ, вигнаний з раю праотець людства прийшов на землю. До речі, і одну з найвищих гірських вершин Шрі-Ланки теж іменують Адамовим піком. 

Шрі - Ланка входить до числа кращих острівних курортів світу - нескінченна смуга пляжів тягнеться вздовж усього узбережжя. 

Широкі лагуни з найтоншим піском і ажурною піною прибою, величаві бухти з облямівкою пальм біля самої води, гранітні скелі з феєрверками бризок, - тут є з чого вибирати! 

 
Дивовижні відкриття чекають і Вас, варто тільки відправитися в дорогу.

 

Важлива і корисна інформація
Шрі-Ланка - «Благословенна земля» - держава в Південній Азії (до 1972 року - Цейлон). Країна входить до числа кращих острівних курортів світу - нескінченна смуга пляжів тягнеться вздовж всьго узбережжя.
 
Столиця
Коломбо
 
Географія
Острів в Індійському океані, на південний схід від Індії, від материка відокремлений Полкською протокою (35 км) і Манарська затокою.

Відстань до екватора: ~ 800 км.

Протяжність: з півночі на південь ~ 430 км, із заходу на схід ~ 225 км.

На острові - більше 20 національних парків і заповідників.

У південній половині острова - мальовничий гірський масив; найвища точка - 2524 м.

У горах - понад 100 водоспадів, а також витоки багатьох швидких річок, найдовша - Махавелі Гангу (322 км). 
22% площі острова займають ліси.  

 
Курортні зони
На південно-західному узбережжі - до півдня від Коломбо і на північ від Негомбо; на північному сході - в районі Трінкомале і Нілавелі; у високогір'ї - Нувара Елія. Серфінг - в бухті Аругам Бей. Дайвінг - в районі Велігами, Хіккадуви, Трінкомале.
Подорожувати по острову можна цілий рік, а от для купання найбільш підходять листопад - березень та липень - серпень.
 
Клімат
Тропічний. Температура повітря: постійна протягом року - на рівнині +28 ° С, у горах +21 ° С. Вологість повітря: 72 - 79%
 
Населення
Більше 20 млн. (Сингали, таміли, маври, бургери).
 
Мови
Сингальська, тамільська, широко поширена англійська.
 
Релігія
69,3% жителів острова сповідують буддизм, 15,5% - індуїзм, 7,5% - іслам, 7,6% - християнство, 1,0% - інші релігії.
 
Валюта
Ланкійська рупія (SLR). Курс: 1 USD ~ 110 SLR / ланкійських рупій.
1 рупія = 100 центів. У обігу банкноти 1000, 500, 200, 100, 50, 20, 10 рупій і монети 5, 2, 1 рупія і 50 центів
 
Експорт
Чай, прянощі, продукти кокосової пальми, каучук; дорогоцінні камені; тропічні фрукти та продукти з них; горіхи; цінні породи дерева, текстиль (одяг і тканини).
 
Народні промисли
Історія народних промислів Шрі-Ланки налічує тисячі років. За цей час місцеві ремісники навчилися робити все що завгодно. Втілені в дереві індуїстські божества, Будда, тваринний світ Шрі-Ланки, сюжети з життя ланкійців. Будь-який турист потрапляючи на Шрі-Ланку, набуває на пам'ять сувеніри. Зазвичай це вироби з тикового і ебенового дерева, а також вироби з кістки. Як правило купують такі сувеніри під час екскурсійних програм, зупиняючись біля спеціалізованих магазинів або під час відпочинку на узбережжі, в магазині готелю. Однак з економії, деякі туристи самі досліджують сувенірні крамнички в курортних містечках, довго торгуються і в підсумку купують вироби народних промислів значно дешевше. У результаті, по приїзду додому, виріб починає тріскатися, потім виявляється що це взагалі не ебенове дерево ... Щоб не було розчарувань, радимо купувати сувеніри тільки в солідних магазинах і тільки з рекомендації вашого гіда. У цьому випадку ви хоч якось застраховані від придбання дешевої лабуди. На Шрі-Ланці висока вологість, і якщо вироби робилися з деревини з природної вологістю, то по приїзду додому, через деякий час ви виявите що виріб покрився великими тріщинами. Крім цього, якщо вам пропонують слона з ебенового дерева, вагою 3,5 кг., всього за 40 $, відмовтеся від покупки, це підробка! Визначити підробку іноді досить складно. Для відповідності ваги ебена, всередині може бути метал, а сам виріб міг пройтиі спеціальну обробку під ебен. Найпростіше, черкнути ножем по нижній, необробленій частині виробу. Але й це не гарантія... Це ж стосується і виробів з кістки. Вам можуть продати значно дешевше ніж в інших місцях, вироби з епоксидної смоли з наповнювачем... Висновок: купуйте сувеніри тільки в тих магазинах, за які ручається ваш гід. Не купуйте сувеніри на стихійних ринках, перед в'їздом в Анурадхапура, Полоннарува, Сігірія і т.д. І ще, не купуйте набори спецій у приватних осіб перед в'їздом в Королівський Ботанічний Сад. Будь-які спеції можна купити в будь-якому Саду спецій, з гарантією якості...
 
Сувеніри
Прикраси з сапфірами, топазами, аметистами
цейлонський чай
прянощі
панно й одяг з батиком, маски і вироби з цінних порід дерева (тик, ебен, махагон)
порцеляновий посуд
кераміка
вироби зі шкіри (сумки, рюкзаки, капелюхи)
 
Митні правила
При в'їзді підлягають декларації: дороге устаткування; коштовності; валюта (якщо сума перевищує USD 5000). 

Без мита дозволено ввозити: до 2 л міцних спиртних напоїв, 2 пляшки вина (по 0,75 л), парфумерію в межах особистого користування. 
Мито стягується при ввезенні тютюнових виробів (~ 10 USD / блок). 

При виїзді без мита дозволено вивозити: до 3 кг чаю; коштовності, з квитанцією про оплату; сувеніри та предмети мистецтва, якщо вони не є національним надбанням. 
Заборонено вивіз без належної документації та висновків експертів: представників флори і фауни; предметів старовини.
 
Час
Взимку час випереджає київський на 3,5 години, влітку - на 2,5.
 
Кухня
На Шрі-Ланці велике розмаїття продуктів харчування за абсолютно доступними цінами (обід в ресторані ~ USD 10-12) - традиційне ланкійське і індійське меню, а також страви міжнародної кухні. Круглий рік - велика кількість фруктів (серед них ананаси, банани, папайя, манго, мангостін).
X