Великобританія

Сполучене Королівство Великобританії та  Північної Ірландії, що складається з чотирьох країн - Англії, Шотландії, Уельсу і Північної Ірландії, є спадковою конституційною монархією. Законодавча влада належить парламенту, який складається з нижньої палати (Палати общин) і верхньої палати (Палати лордів). Виконавча влада знаходиться в руках уряду, яким керує прем'єр-міністр. Королева Єлизавета II займає престол з 1952 р. Столиця - Лондон (проживає 8,8 млн. мешканців).

Великобританія

Важлива та корисна інформація для туриста

Населення

Населення Великобританії становить 56 млн. жителів.

Англійці є нащадками англосаксонів та норманів. В Уельсі проживають валлійці - нащадки кельтів, які споконвіків зберігають їх традиції та культурну спадщину, тому не слід називати їх англійцями.

Мова

Офіційна мова - англійська.

Час

Відстає від київського часу на 2 години

Валюта

Грошова одиниця - фунт стерлінгів (Pound Sterling).

Шопінг

Податком на додану вартість оподатковуються більшість товарів в магазинах, а тому туристам з країн поза Європейським Союзом вигідно робити покупки за системою роздрібного експорту (дуже часто званою tax-free), коли повертається сплачений податок на товари, куплені для вивозу з ЄС. У магазинах звертайте увагу на вивіски з вказівкою tax-free. При покупці запитуйте про те, як ви можете отримати назад сплачений податок.

Проте система роздрібного експорту є не у всіх магазинах, і дуже часто вказується мінімальна вартість і стягується адміністративна плата — або у розмірі процентної вартості товару, або фіксована сума.  На митному пункті при виїзді з Європейського Союзу Вас попросять показати товари, а тому варто звернутися в авіакомпанію/компанію відвантаження заздалегідь у випадках, коли товар не можна провезти в якості ручного багажу.

Готелі

Одна з особливостей Великобританії, з якою Ви можете зіткнутися, полягає в тому, що до цих пір в більшості готелів водопровідні крани над умивальником не забезпечені змішувачем. Англійці умиваються, набравши повного умивальника води, а потім спускають використану воду. В день від'їзду Вам необхідно звільнити номер до 12:00 год. Якщо до вильоту літака залишається багато часу, речі можна залишити в камері зберігання готелю.

Погода

Все дуже просто: британська погода непередбачувана! Зима зазвичай досить м'яка, з температурою, яка рідко досягає мінусову. З березня по травень дні можуть бути як сонячними, так і з дощами. В червні - серпні температура може досягати 30°С або більше, проте протягом дня зазвичай зберігається десь в межах 20–25°С.

Клімат

Клімат Англії м'який завдяки відносно теплим морям та Гольфстріму.

Навесні на півночі панують холодні вітри і стоять тумани, в цей же час на півдні – оксамитова погода. Літо і осінь приносять з собою свіжі морські бризи.

Суворих зим в Англії не буває. Температура в зимові місяці рідко опускається нижче 0°С. Вдень яскраво світить сонце. Взимку температура морської води, як правило, на 2-6 градусів нижче за температуру повітря і визначається інтенсивністю приливів і відливів.

Незалежно від того, в яку частину Англії Ви відправитеся, беріть з собою шерстяні речі і плащі, оскільки англійське небо оманливе — у будь-який момент може початися дощ.

Найприємніша пора року в Англії - червень-липень. Тривалість дня в цей час складає 19 годин. Влітку, як правило, повсюдно тепло, але опадів не менше.  Середньорічна норма опадів (найсильніші дощі йдуть в жовтні) складає біля 760 мм.

Транспорт

Великобританія має сучасний як за своїми розмірами, так і за структурою транспорт. Розвинені всі його види. Щоправда, внутрішній водний, який відіграв вирішальну роль до появи залізниць, зараз використовується здебільшого для туризму. Головні порти: Лондон, Ліверпуль, Манчестер, Мілфорд-Хейвен, Халл, Саутхемптон.

Великобританія була піонером у будівництві залізниць. Мережа їх створена ще в середині XIX ст. Лондонське метро - одне із найстаріших в світі. Засновано в 1863 р. На перших лініях підземки курсували паровози. Тут ще можна зустріти старовинні залізні сходинки. На деяких станціях немає ескалаторів, і пасажири користуються ліфтами.

Незважаючи на порівняно невелику площу, Великобританія має дуже розвинений авіаційний транспорт. Аеропорти Лондону: Хітроу і Ґетвіг. Аеропорт Хітроу сполучений з центром Лондону лінією метрополітену.

Автомобільний транспорт: у Великобританії лівосторонній рух. Вузькими вулицями лондонського Сіті курсують двоповерхові омнібуси (автобуси). Пасажир, заходячи до автобусу, розплачуються з водієм. Розмір оплати залежить від відстані. Лондонські таксі чорного кольору, старомодні і високі. На початку століття джентльмени могли їхати в них, не знімаючи циліндру. Збереження цієї моделі до теперішнього часу – данина традиції. Водій відгороджений від пасажирів. При посадці і висадці клієнтів він сам відкриває задні дверці, протягуючи руку. Пасажири розплачуються, вийшовши на тротуар.

Кухня

Для англійської кухні характерне «сухе» приготування їжі, тобто без соусів.

М'ясо і рибу теж не проварюють повністю і часто недосмажують. Існують типово англійські страви. Знамениті, перш за все, біфштекс (як правило, з кров'ю), ромштекс і ростбіф. Ніжне м'ясо молодого баранчика, індичка з Норфолка, качки з Ейлсбері, смажені паштети - страви для гурманів.

Телефонний зв'язок

Код країни: 44. Код центру Лондона 0207.

Свята

1-2 січня, 5-8 квітня, 25-26 грудня, а також дні релігійних свят, перший понеділок травня і останній понеділок серпня. Перша субота червня - День народження королеви.

X