Мальдіви
Де тихо світиться щастя

Є на світі місця, де час перестає існувати, де захід сонця розчиняється в піні прибою, а світанок не квапить новий день. Тут всі дні подібні, але іншого й не потрібно. Тому що в раю свої правила. 

Відпочинок на Мальдівах дозволить Вам відмовитися від міської суєти, забути про телефон і нескінченні турботи. Відпочинок на Мальдівах - це мирне посапування океану, чий сон лише зрідка порушує гул літакових двигунів. Відпочинок на Мальдівах - це справжній рай для двох, втілений у затишному бунгало на березі ласкавого океану. Це теплі ночі під розсипом іскристих зірок, це свіжість ранкового бризу і магнетизм сяючого блакиттю океану.

 

Мальдіви

Мальдіви - це чудова мозаїка з крихітних островів, обшитих білосніжними пляжами, затінених пальмами і обласканих сліпучо-бірюзовими теплими водами океану. 

Тури на Мальдіви користуються великою популярністю не випадково. Адже тут, як ніде інде, Ви можете з'єднатися з природою, розчиняючись в теплому диханні мусону. Тури на Мальдіви дозволять Вам зануритися в первозданну красу соковитих тропічних джунглів, ознайомитися з побутом місцевого населення, пірнути у води найчистішої лагуни, щоб самостійно побачити краси підводного світу. 

Мабуть, два найбільш привабливих моменти на Мальдівах - це незрівнянний, один з найкращих у світі, дайвінг і так званий фактор «Робінзона Крузо» - подорожі по безлюдному острові, можливість злиття з природою, рідкісне відчуття відірваності від цивілізованого світу. Повний романтики, активний, захоплюючий відпочинок приваблює сюди туристів зі всього світу.

 

Важлива та корисна інформація

Географія

Мальдівській архіпелаг складається з більш ніж двох тисяч коралових островів, які розташовані в Індійському океані. Мальдіви перетинають лінію екватора. Площа всієї території островів - 90 тисяч кв. км, протяжність зі сходу на захід - 120 км, з півночі на південь - 820 км. Зі всіх островів населених всього 2011, на 83 знаходяться курортні бази, куди організовуються тури на Мальдівські острови.

Мальдівські острови розташовані 700 км. на південний-захід від Шрі-Ланки.

Столиця Мальдів - місто Мале. Розташований майже в центрі архіпелагу, в 10 хвилинах їзди від аеропорту, столиця Мальдів являє собою  унікальне явище. По-перше, Мале вважається однією з найменших столиць світу, адже її загальна площа складає всього 2 кв.км. По-друге, Мале - єдина в світі столиця-острів.

Кращий спосіб оглянути Мале - це вирушити на пішу екскурсію. І хоча від краю до краю острів можна перетнути за 20 хвилин, багато жителів користуються велосипедом.Їх акуратні ряди на стоянках перед державними установами та офісами говорять про те, як прискорився ритм міського життя з часів перших європейських мандрівників на Мальдівах.

 

Клімат

Оскільки Мальдіви знаходяться майже на екваторі, клімат тут тропічний. Цілий рік температура тримається близько 28-30 ° С. Таким чином, тут немає холодних зим, і Ви можете насолоджуватися такою приємною погодою круглий рік.

Погоду тут визначають південно-західний мусон (квітень - вересень) і північно-східний мусон (грудень - квітень).
Північно-східний мусон приносить жаркий і сухий період.

Південно-західний мусон може приносити короткочасні дощі, високу вологість і неспокійне море. Однак у цей період найменш спекотно.

Середній денний максимум - 28-30 ° С. Середній нічний мінімум - 25 ° С.

Шторми і хвилі найбільш вірогідні в червні. Температура води становить 24-27 ° С круглий рік.

 

Час
Різниця в часі з Києвом: плюс 2 години в літній період і 3 години взимку
 
Валюта
Офіційна грошова одиниця Мальдівської Республіки - мальдівська руфія (Rf). В одній руфіі 100 ларі. В  обігу  купюри по 2, 5, 10, 100, 500 руфій і монети по 1, 2, 5, 10 і 50 ларі. Проте практично повсюдно приймаються до оплати долари США та основні кредитні карти (American Express, Visa, Master Card, Diners Club і Euro Card).

Тому зовсім не обов'язково обмінювати по приїзду долари на місцеву валюту. Радимо запастися доларами в дрібних купюрах - по 1 або 5 доларів.

Дорожні чеки переводяться в готівку без  проблем.

1 долар США приблизно дорівнює 12 руфіям. Обмін валюти можна здійснювати не тільки в банку, але й у ряді великих магазинів, на яких зображений спеціальний знак . При від'їзді місцеву валюту дозволяється поміняти  на долари.
 

Митниця

Немає жодних обмежень на ввіз і вивіз іноземної та місцевої валют. Весь багаж проходить жорсткий митний огляд. Дозволено безмитне ввезення до 200 шт. сигарет і до 125 мл. парфумерних виробів, а також товарів особистого вжитку в межах розумного (не більше одного предмета на особу).

Суворо забороняється ввозити алкогольні напої в будь-якій кількості, ковбасу салямі, зброю для підводного полювання, порнографічні публікації і наркотики. Придбана туристами в магазинах DUTY FREE алкогольна продукція може бути здана до камери схову при в'їзді в країну і отримана при виїзді з неї. Забороняється вивіз черепашиних панцирів і коралів, окрім як у декоративних виробах.

 

Телефон (зв'язок)

Телефонний код країни +960. Регіональних кодів немає. Для місцевої та міжнародного зв'язку рекомендується купувати телефонні картки Dhiraagu. Місцеві переговори дешеві, але міжнародні дзвінки дорогі особливо в готелях. На деяких островах телефонів-автоматів немає, а зв'язок здійснюється з переговорних пунктів. В офісі фірми Dhiraagu в Мале можна взяти напрокат мобільний телефон. Деякі готелі надають платний доступ до мережі Інтернет.

Корисні телефони
Довідкова телефонної мережі - 110.
Міжнародний телефонний оператор - +190.
Оператор зв'язку між атолами - 188.
Метеослужба - 317-171.
Довідкова аеропорту Мале - 332-211.
Бюро розвитку туризму Мальдів - 323-228.
Митне управління - 322-001, 310-045.

Екстрені служби:
Поліція - 119.
Національна служба безпеки - 313-281.
Пожежна служба - 118.
Швидка допомога - 102.

 

Транспорт

Мальдіви - єдина країна в світі, де практично немає автомобілів, та й навіщо вони потрібні, якщо один з найбільших островів, де знаходиться столиця, трохи більше одного квадратного кілометра. Зважаючи на малі розміри островів архіпелагу більша частина перевезень здійснюється гідролітаками, гелікоптерами та катерами. Громадського транспорту, крім таксі, немає.

Повітряний транспорт. У країні працюють 2 авіаперевізники - Maldivian Air Taxi і Hummingbird Island Airways. Крім регулярних рейсів на декілька віддалених островів, компанії пропонують оглядові польоти і одноденні екскурсії на безлюдному острові. Ціни досить високі.

Водний транспорт. Водне таксі доні (dhoni) - дерев'яний катер з плоским дахом - використовується для поїздок на прилеглі острови. Для подорожей на далекі атоли використовують великі моторні човни Ведіс (vedis). З приватними перевізниками можна торгуватися. Ніякого фіксованого розкладу не існує, судна відпливають в міру заповнення пасажирами. Морські круїзи дуже популярні, особливо у любителів дайвінгу, які таким чином можуть дістатися до цікавих місць для підводного плавання.

Наземний транспорт. Таксі є в Мале і на деяких великих островах. Будь-яка поїздка, незалежно від відстані, коштує 10-20 руфій плюс 5 руфій за багаж. Всі автомобілі обладнані кондиціонерами. Таксі можна зупинити на вулиці або викликати по телефону.

Оренда транспортних засобів. У Мале та на інших великих островах можна взяти напрокат автомобіль, є також прокат мотоциклів та велосипедів (останні надають безкоштовно деякі готелі).
Найпопулярніший транспорт - швидкохідні катери і глісери, які забезпечують сполучення між всіма островами архіпелагу.

 

Готелі
На Мальдівах немає "зіркової" класифікації готелів. Міністерством туризму республіки Мальдівські острови запропонована наступна готельна класифікація: Deluxe, Superior, Standard, що приблизно відповідає європейській класифікації 5, 4 і 3-х зіркового готелю. На Мальдівах введено особливу класифікацію через специфіку місцевих готелів: готелі розташовані на маленьких островах і через розміри острова мають обмежену інфраструктуру.Також  пропонується проживання в бунгало або котеджах не вище 2-х поверхів. При виборі готелю рекомендується ознайомитися уважно з конкретним переліком послуг, які надаються тим чи іншим готелем.
На Мальдівських курортах немає анімаційних програм і далеко не у всіх готелях пропонується вечірня програма.
У багатьох готелях при пред'явленні готельної карти послуги надаються в кредит. Ліміт кредиту звичайно становить 700 доларів США, після закінчення якого необхідно сплатити заборгованість і кредит знову відновлюється.
 
 
Кухня, ресторани
В основу місцевої кухні покладено індійські і, частково арабські кулінарні традиціії Широко використовуються рис, морепродукти , різні прянощі і гострі приправи. Копчена, сушена і відварна риба використовують в більшості традиційних страв. Основа кухні - відварений тунець з рисом, приправлений різними соусами (в першу чергу - кокосовим каррі) і перцем, а також "хікімас" - сушена і копчена риба.

М'ясо, в основному - курка, вживають тільки в свята або у складі особливих страв. В основному ж використовується рис у всіх варіаціях - варений в кокосовому молоці, з різними овочами, перцем,  рибою або морськими членистоногими, а також з бананами, папайєю, манго, гарбузом, солодкою картоплею або плодами хлібного дерева.

Головний десерт - кокосовий горіх у всіх видах, а також солодкі страви з рису і фруктів. Широко вживається кокосове молоко, різні пудинги, овочеві і фруктові салати та випічка.

Головний напій - чай, що вживається з великою кількістю молока і цукру. Чорний чай поширений слабо, але є повсюди, місцеві жителі просто не звикли його пити. Все більшого поширення набуває кава, в основному - по-арабськи, але як і всі імпортні продукти вона тут досить дорогий напій. У спеку дуже смакують хороші соки, місцеве солодке молоко "Кіру сарбат", солодкий пальмовий сік "раз", напій "Суджа" і слабоалкогольний напій "ДАА" з ферментованого пальмового молока.

 

Чайові
Чайові, як правило, становлять 10% від суми рахунку. Прийнято залишати невелику суму особисто обслуговуючому працівникові (US $ 10 на тиждень працівнику готелю або 5% - офіціантові). Деякі курорти додають оплату послуг в рахунок (зазвичай 10%), в цьому випадку в чайових немає ніякої необхідності. У разі оренди човна або катера слід обговорювати суму заздалегідь.
 
Медицина
Ніяких особливих щеплень не вимагається, але рекомендується вакцинація проти гепатиту А і В. У разі необхідності ліки рекомендується привозити з собою, так як на островах практично немає аптек, а медикаменти, що продаються в готелях, надзвичайно дорогі. Медична страхівка міжнародного зразка настійно рекомендується.

 

Шопінг
Мальдіви, на відміну від Еміратів або Туреччини, не є великим «шопінг-центром». Найбільш традиційні сувеніри та покупки - листівки, плакати, шорти, майки з місцевою символікою, щелепи акули, вироби народного промислу, легкий літній одяг, кокосова олія, черепашки і т.п. У невеликих магазинах  столиці та на курортах Ви зможете придбати будь-які дрібниці - просту електроніку, індійські спеції, фрукти, легкий одяг.

Години роботи магазинів різні: між 07.00 і 08.00 зранку та 21.00-23.00. ввечері . В період сієсти деякі магазини відчинені з 13.00 - 15.00 і з 18.00 до 20.00
 

Святкові і неробочі дні

1 січня - Новий рік
початок січня - Ейд аль-Фітр (кінець посту Рамадан або "Рорда Мас")
березень - Ейд аль-Кебір (День жертвопринесень)
початок квітня - Ісламський Новий рік
4-5 червня - Національне свято Мальдівської республіки
15 червня - Мулуд (Міляд ан Набі, День народження Пророка)
6-7 липня - Національне свято, присвячене вигнанню португальських окупантів в 1573 р.
26-27 липня - День незалежності, свято прийняття декларації про незалежність Мальдів в 1965 р.
11-12 листопада - День Республіки
1 вересня - День Хураві
28 жовтня - День мучеників
3 листопада - День Перемоги
9 листопада - День жертв
11-12 листопада - День прийняття третьої конституції Мальдівської Республіки
25-26 грудня - Різдво
П'ятниця на Мальдівах - вихідний день

 

Корисно знати

  • Ввезення алкоголю в країну і його вживання в громадських місцях заборонено за будь-яких обставин .
  • Відвідувати місцеві села дозволено тільки в строгому одязі, підібраному у відповідності з мусульманськими уявленнями про мораль.
  • Контактувати з жінками-аборигенами строго не рекомендується
  • Основні форми вітання - «Салям алейкум» + рукопотискання (підходить для більшості випадків) і "kihenen" (використовується в неформальній обстановці)
  • Ловля риби і порушення цілісності коралових рифів біля берега обкладаються штрафом у 500 американських доларів
  • Купання topless заборонено і обкладається штрафом у 500 американських доларів
  • Свідоме порушення законів країни загрожує тюремним ув'язненням

 

X