Бразилія

Бразилія, офіційна назва Федеративна Республіка Бразилія. 

Бразилія - це вибухова суміш європейців, африканців та індіанців - людей, які закохані в карнавал, в танець самба, в футбол і в багато чого іншого, що наповнює життя і робить його святом. Немає такого іншого місця на землі, де емоції та енергія переповнюють всіх: і місцевих жителів, і туристів, об'єднаних однією метою - жити і отримувати від цього задоволення. 

Бразилія - це 134 національних природних парки, це джунглі Амазонки, це самий багатий у світі рослинний і тваринний світ. Бразилію абсолютно справедливо називають країною контрастів: пишні тропічні ліси сусідять тут з масивними горами, дикі джунглі - з розкішними пляжами, величезні ріки - з пустельними плато, а ревучі водоспади - з тихими і затишними океанськими бухтами. У великих містах розташовані офіси найбільших західних концернів, а в лісах Амазонії деякі індіанські племена до цих пір живуть в кам'яному столітті. І якщо в одній частині Бразилії йдуть зливові дощі, то в іншій обов'язково світить сонце. 

Бразилія

 

Бразилія - це білосніжні пляжі, велика кількість пам'яток архітектури, самопозитивні і привітні люди на землі. Країна, де кожен знайде щось для себе. Бразилія оспівана в багатьох піснях - це батьківщина боса-нови, королів футболу, великих автогонщиків. Країна вічно позитивного настрою, сонця, красивих дівчат, і батьківщина знаменитих на весь світ карнавалів. У Бразилії можна знайти все: всесвітньо відомі міста, чудові пляжі, унікальну дику природу. Бразилія - країна, яку можна пізнавати вічно. Кожен раз повертаючись до неї, Ви будете відкривати для себе щось нове, отримувати море позитивних емоцій, і, безумовно, відчувати бажання повернутися сюди знову і знову.

Місто Бразиліа побудоване у витоках річок Корумба, Сан-Франсиску, Токантіна і Парана. Коли до нього підлітаєш, стюардеси кажуть: «Подивіться в ілюмінатори». Це варто зробити - де ще побачиш місто, спроектоване у формі літака. Воно оточене штучним озером Пантанал, його води служать кондиціонером, не дозволяючи жаркому повітрю проникнути в місто, а в сезон дощів відводять зайву воду. Місто збудоване вздовж двох магістралей. Центральна площа називається «площа Трьох влад», на ній розташовані адміністративні і громадські будівлі. 


З півночі на південь його перетинає головна транспортна артерія, а з заходу на схід - Монументальна вісь. На заході Монументальної осі побудовані знаменита будівля Національного конгресу з куполом і водоймою-«блюдце», а також вежі-близнюки президентської адміністрації, на сході, навколо площі Трьох влад побудовані будівлі для законодавчих, виконавчих і судових органів влади. Чи неправда, тільки справжнім художникам прийшла б ідея об'єднати їх на одній площі! Обов'язково варто побачити Кафедральний собор, побудований за проектом Німейера. Ця будівля принесла йому всесвітню славу.

 

Важлива та корисна інформація

 

Географія

Найбільша держава Південної Америки, займає майже половину континенту, площа 8,5 млн. кв. км. На півночі межує з Венесуелою, Гайаною, Сурінамом, Французькою Гвіаною, на півдні - з Уругваєм, на заході з Аргентиною, Парагваєм, Болівією і Перу, на північному заході - з Колумбією. На півночі і сході омивається водами Атлантичного океану.

 

Часовий пояс

Країна знаходиться в чотирьох часових поясах. Час відстає від київського на 4-7 годин. Офіційно час обчислюється по Бразіліа. (відстає від київського на 6 годин).

 

Клімат Бразилії

Клімат типовий для тропічних країн, сильно розрізняється по місцевостях від екваторіального до субтропічного. Середня температура влітку (грудень-квітень) 24 С, взимку (травень-листопад) 22 С. У вересні-березні сезон дощів, висока вологість повітря. У Ріо-де-Жанейро завжди волого, з листопада по березень - жарко, з квітня по вересень - прохолодно, часто йдуть дощі. "Найгірший" місяць - липень, оскільки холодно і часто мрячить дощ. У Амазонії сухий сезон триває з серпня до початку грудня, з грудня по квітень - дуже жарко, рідкісні дощі, з травня по липень - рясні дощі.

 

Валюта

Грошова одиниця Бразилії - бразильський реал (BRL). $ 1 США дорівнює приблизно 2,5 реала. Він ділиться на 100 сентаво. В обігу монети номіналом в 1, 5, 10, 25, 50 сентаво і 1 реал, а також банкноти достоїнством у 1, 5, 10, 50 і 100 реалів.

Гроші можна поміняти в банках (найбільш вигідний курс), обмінних пунктах при туристичних агентствах і торгових центрах, в готелях (тільки долари),  та в аеропорту.

Більшість основних міжнародних кредитних карток приймаються до оплати в готелях і торгових центрах.

Години роботи установ - з 9:00 до 18: 00 з понеділка по п'ятницю, магазинів - з 9:00 до 18:30 (великих - до 22:00) по буднях і з 9:00 до 13:00 по суботах.

 

Митниця

Ввезення іноземної валюти не обмежено (декларується), національної - обмежений. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти за вирахуванням витрат в країні, національної, - за ліцензією ЦБ Бразилії.

Відео-, кіно-, аудіотехніка, небразильського виробництва оподатковується. Безмитно дозволяється ввозити по одному з наступних предметів: радіоприймач, плеєр, відеокамера, діловий блокнот з комп'ютерною пам'яттю.

Заборонено ввезення і вивіз наркотиків, вогнепальної зброї, боєприпасів, медикаментів, радіоактивних матеріалів.

Спроба вивозу з країни будь-яких диких тварин, без відповідного дозволу численних інстанцій, узгоджень і карантинів, вважається в Бразилії злочином. Індіанських племен дозволено виготовляти традиційні прикраси з пір'я екзотичних птахів Амазонії, пазурів ягуара, панцира броненосця і інше, проте продавати їх "на сторону" індійці можуть тільки за спеціальними державними ліцензіями і лише установам культури, наприклад, етнографічним музеям.

 

Транспорт

Найпоширенішим і дешевим видом транспорту є автобус. Міський транспорт розвинений добре, хоча і укомплектований машинами найрізноманітніших марок, здебільшого досить старих. Ціни фіксовані - близько 4 BRL. Автобуси пов'язують між собою більшість головних міст країни. Зазвичай далекі автобуси оснащені кондиціонерами, пасажирів забезпечують ковдрою, питною водою, надаються одиночні місця. Автобуси працюють навіть вночі. Квитки можна купити тільки на автовокзалах.

Метро є тільки в Ріо де Жанейро і Ресифі. Воно дивно красиве, чисте, безпечне. Працює з 6.00 до 23.00, крім неділі.

Подорожувати по Бразилії можна повітряним шляхом. Якщо передбачається відвідати кілька міст за одну поїздку, вигідніше за все буде придбати спеціальний квиток "Airpass", Бразильської компанії Varig дійсний на п'ять авіаперельотів усередині країни.

Популярним видом транспорту є таксі. Плата за 1 км від 1 до 2 реалів, за 15 км беруть 10 реалів. У Ріо-де-Жанейро таксі двох типів: жовтого кольору і радіо-таксі червоно-блакитного кольору, дорожчі.

 

Кілька правил при виборі таксі:

 

  • порівняйте ціни у різних водіїв і переконайтеся, що лічильник працює;
  • дивіться на тарифи лічильника: 1 позначає проїзд у звичайні дні, 2 - у святкові дні та вночі;
  • майте при собі дрібні гроші, а то здачі можете і не дочекатися;
  • Ви можете попросити, щоб шофер зменшив гучність радіо, але зробіть це до відправлення, інакше Вас можуть просто не почути.

 

Прокат автомобілів

Для оренди автомобіля в Бразилії необхідна наявність водійських прав і кредитної карти. Пункти прокату знаходяться, як правило, біля великих готелів і в аеропортах (працюють зазвичай з 9:00 до 16:00, а в аеропортах - цілодобово). При оренді автомобіля оформляється страхівка з розрахунку приблизно 10-13 USD на день, а також стягується грошова застава (за наявності кредитної карти вона не потрібна). Виїжджати за межі Бразилії на орендованому автомобілі заборонено.

Мінімальний вік для керування автомобілем 18 років. Обмеження за швидкістю 110 км / год на швидкісних трасах і 80 км / год у містах. Обгін з правого боку заборонений. Ремені безпеки повинні бути пристебнуті, як у водія, так і у всіх пасажирів.

 

Чайові

Чайові в дорогих ресторанах і барах складають 10% від рахунку (хоча часто в нього вже входить плата за обслуговування), вдешевих закусочних - 1-2 реала, в кафе на пляжі чайові давати не прийнято, носіїв в готелі або аеропорту - 1 реал,таксистові округлюють рахунок в більшу сторону (при використанні автомобілів різних марок сума може варіюватися, за включення кондиціонера стягується окрема плата).

 

Кухня

Бразильська кухня вважається найвишуканішою в Південній Америці. Тут є і гострота і прянощі блюд індіанських аборигенів, і вишуканість і тонкість португальських і французьких кулінарних традицій. Взагалі, кухня Бразилії склалася з трьох кухонь - індіанської, португальської і африканської. І все ж намалювати загальний портрет бразильської кухні неможливо - так разюче відрізняються один від одного кулінарні пристрасті жителів різних регіонів цієї країни. У кожного регіону є типові страви, які готуються щодня, і страви, для приготування яких відведені спеціальні дні, події та свята.

 

Звичайними продуктами бразильської кухні є чорні боби, рис, кокосове молоко, денде (пальмова олія), маніока (кассава), курка, яловичина, свинина, ковбаси, креветки, дари моря, бакалау (солона тріска), фарофу (суміш борошна і масла), паста, сир, гарбуз, помідори. Бразильські національні страви дуже гострі і солоні - це закономірно при жаркому кліматі. Перець вбиває мікроби, які так швидко розмножуються в теплі, а сіль дозволяє переносити пекуче сонце.

 

І все-таки виділити одне блюдо, характерне для всієї Бразилії, можна. Це фейжоада. Дивний смак цієї страви оспівав бразильський поет Вінісіус де Мораїс. Фейжоаду готують з квасолі, різних видів м'яса, спецій, борошна маніоки, подають з капустою, скибочками апельсина, соусом з перцю і, за бажанням, з рисом. У цього національного блюда є своя історія - 300 років тому фейжоаду придумали раби. Вони змішували шматки свинини, що залишаються від господарського обіду, і чорні боби - традиційний корм для тварин. Час йшов, блюдо мінялося. Португальці додали сосиски та ковбасу, індіанці - фарофу (суміш муки маніоки з маслом). Знову ж таки в кожному регіоні фейжоаду готують по-різному, з різними добавками. Але завжди до фейжоаде подають національний напій кайпірінья - суміш горілки з тростинного цукру, лимона і цукру.

 

Напої Бразилії також вкрай оригінальні. Десятки видів прохолоджуючих безалкогольних напоїв з фруктів і плодів тропічного лісу виробляють по всій території країни. З алкогольних напоїв популярні пиво (багато знавців вважають його кращим на континенті), ром, горілка (більш схожа на самогон) "кашаса", лимонні коктейлі "кайпірінья" і т. д. На півдні країни вирощують виноград і виробляють хороші вина - червоне "Кастель-Шателє", біле "Шардоне-Аврора", ігристе вино "Шендон" та ін. Хоча вина в Бразилії споживають небагато. Ну і, звичайно, кава! Кава стала справжнім символом гостинності в Бразилії. Справжній бразилієць випиває до 30 чашок кави в день! Напевно, тільки в Бразилії приготування кави зведено в культ. Процес починається з дуже чистого посуду, прісної води, і справжній бразилієць ніколи не дозволить каві кипіти.

 

Нічне життя

Кращі розваги Бразилії знаходяться в Ріо де Жанейро і Сан Пауло. У Ріо знаходяться більшість клубів, які відкриваються опівночі. У Сан Пауло нічне життя найбільш різноманітне, що надає великий вибір. В обидва міста люблять приїжджати всесвітньо відомі ді-джеї. За межами великих центрів, більшість міст мають бари і клуби, які працюють допізна.

 

Шопінг

Найбільшою популярністю у туристів користуються гамаки з вибіленої бавовни (тут їх можна купити за 20 реалів), кераміка (включаючи плитку), чудове мереживо Північно-Східного регіону. Безумовним лідером продажів є касети з національною музикою - самба і шоріна.

 

Краще місце для покупки сувенірів - ярмарок "Хіппі", що проходить в неділю. Тут можна придбати музичні іграшки, скульптури та статуетки із знаменитого червоного дерева пау-бразіл, повітряних зміїв, традиційні індійські судини, браслети з тканини, які приносять щастя (їх накручують в три ряди на зап'ясті) і, звичайно, папуг ара. В якості подарунків чудово підходять і амазонські сувеніри з Манауса: вироби зі зміїної шкіри, негритянські амулети, маски. Гурмани також не залишаться без покупок: пляшечка Кайпірінья, бразильські прянощі і, звичайно, кава.

 

На ринках, в магазинчиках і з вуличними продавцями можна торгуватися. Бразилійці особливо торгуватися не вміють, але на знижку 20-30% йдуть практично завжди, сильно не впираючись.

 

Бразилія - один зі світових ювелірних центрів світу. Так як країна має одні з найбільших шахт з видобутку дорогоцінних каменів, ціни на них, а також на прикраси дуже привабливі. Основні їх виробники - H. Stern і Amsterdam Sauer - пропонують не тільки зробити покупки, але і познайомитися з процесом виробництва, а так само з музеями виробів із золота і дорогоцінних каменів. Взагалі багато прекрасних ювелірних виробів, що продаються в Лондоні, Гамбурзі, Парижі, зроблені в Бразилії. Але тут вони набагато дешевші.

 

У Бразилії більшість магазинів відкриті з 9.00 до 18.30 (понеділок-п'ятниця), з 9.00 до 13.00 (субота). Великі магазини відкриті до 22.00 годин, супермаркети можуть працювати цілодобово.

 

Святкові і вихідні дні

1 січня - День загальної співдружності / Новий рік,

20 січня - заснування міста Ріо-де-Жанейро,

у квітні - Свята субота,

21 квітня - Тірадентіс,

1 травня - День праці,

7 вересня - День незалежності,

12 жовтня - Свято Явлення Богородиці,

2 листопада - День поминання покійних,

15 листопада - День проголошення Республіки,

25 грудня - Різдво.

 

Телефон (зв'язок)

Подзвонити в будь-яку точку країни можна з будь-якого телефону-автомата червоного кольору, які розташовані зазвичай у великих магазинів, офісних комплексів і поблизу перехресть. Телефони-автомати працюють по жетонах або картками, які продаються в тютюнових і газетних кіосках, в деяких магазинах і в поштових відділеннях.

Зателефонувати в іншу країну можна зі спеціалізованих переговорних пунктів у поштових відділеннях, аеропортах і на вокзалах. Код країни - 55. Міжнародні дзвінки з Бразилії дуже дорогі.

 

Корисні телефони:

  • пожежна охорона: 1-93
  • поліція: 1-90
  • швидка допомога - 192
  • інформація про авіарейси і квитках: 398-41-34
  • автовокзал Нову Ріо-де-Жанейро: 291-51-51
  • туристична поліція: 511-51-12, 511-57-67

 

Віза

Для в'їзду громадян України на територію Бразилії необхідна віза.

Для отримання бразилійської туристичної візи необхідно надати наступні документи: анкету, паспорт, термін дії якого закінчується не менш, ніж через шість місяців, одна фотографія розміром 3х4 см, квиток в обидва кінці, підтвердження про бронювання і оплату готелю, медичну страхівку.

 

X