ОАЕ

Об'єднані Арабські Емірати - це сині води Перської затоки, зачаровуючі пейзажі пустелі з оазисами і квітучими садами, гармонійне злиття таємничого Стародавнього Сходу і наукових досягнень західної цивілізації. Вибравши тур в ОАЕ, Ви забудете про справи і проблеми і поринете у справжню казку. Ви зможете побачити палаци і старовинні мечеті, випити кави на даху хмарочоса, взяти участь в глибоководній рибалці на акул і зануритися з аквалангом в Індійський океан. 

ОАЕ

Об'єднані Арабські Емірати - дивовижна країна, де океанське узбережжя знаходиться по сусідству з пустелею, де повною мірою можна відчути всю міць і різноманіття природи. Славетні червоні піски, рідкісні, але пишні оазиси, Хаджарський гірський хребет, що спускається до океану і, нарешті, сам океан, де могутнє дихання Перської затоки створює неповторні кліматичні умови - це неповний перелік природних красот, якими можуть похвалитися Емірати. Але це не все. За останні десятиліття Емірати перетворилися в один з найбільших туристичних центрів світу, і намагаються в повній мірі відповідати своєму статусу. Приголомшлива сучасна архітектура, чудові можливості для шопінгу, бізнесу або пляжного відпочинку - це все можна знайти в Еміратах.

Емірати славляться своєю гостинністю, можливо, тому з кожним роком потік туристів збільшується. І знову-таки східна розкіш - приїжджаючи в Емірати, відчуваєш себе шейхом, і це відчуття хочеться повторити знову і знову. Як кажуть бувалі туристи: Спочатку довго плануєш поїздку в Емірати, потім їдеш, повертаєшся і починаєш планувати знову. Що сказати - Емірати гідні підвищеної уваги.

 
Географія
Федерація семи незалежних держав (еміратів), що лежать уздовж східного та північно-східного узбережжя Аравійського півострова і на численних островах. У федерацію входять Абу-Дабі (Абу-Забу), Аджман, Дубай, Ель-Руджейра, Рас-ель-Хайма, Шарджа, Умм-аль-Кувейн. На півночі держава межує з Катаром (плюс морський кордон з Іраном), на заході і півдні - з Саудівською Аравією, на сході - з султанатом Оман. На півночі омивається Перською, а на сході - Оманским затоками Індійського океану. Острови Абу-Муса, Великий і Малий Томб формально належать ОАЕ, але анексовані Іраном. 

Рельєф дуже різноманітний - від гористих районів на сході до великих пустельних районів на півдні і заході і солончаків на півночі. Найвища точка країни - г. Хафіт (1160 м.). Велика частина поселень і курортних районів зосереджена на узбережжі і в оазах. Загальна площа країни становить орієнтовно 83,6 тис. кв. км. (Сухопутні кордони проходять по пустелях і чітко не визначені, існують також дві нейтральні зони).
 
Час
Час в ОАЕ випереджає київський на 2 години. З останньої неділі березня до останньої неділі вересня - на 1 годину.
 
Клімат
Клімат ОАЕ сухий, субтропічний, приблизно 350 сонячних днів у році. Середньомісячні температури від 16-20 º С взимку і до 35-40 º С влітку (максимальні можуть доходити до 50 º С). При цьому в нічний час у пустельних районах температура може опускатися до 5-8 º С. Інсоляція дуже висока. 

Опадів випадає від 10 до 20 мм. на рік, в горах - до 200 мм. (в основному - в зимові місяці і вкрай нерегулярно). Іноді дощ не випадає кілька місяців поспіль. При цьому вологість повітря дуже висока і часто різко змінюється, що пояснюється складними атмосферними процесами на кордоні сухих пустель і вологих океанічних повітряних мас. 

Температура води в Перській затоці влітку 1933 ° C і вище, взимку на півдні країни вона становить 22-24 ° C, а на півночі може опуститися до 16 ° С. 

І ще одна особливість клімату ОАЕ - низький вміст кисню в атмосфері. За деякими даними кисню в повітрі всього 80 відсотків від норми. До речі, це пояснює той факт, що багато хто приїздить до країни туристи частенько скаржаться на млявість і сонливість.
Середні температури в ОАЕ: 
Місяць січ лют бер квітня тра чер лип сер вер жов Лис грудню
Температура повітря (день), ° С 24 24 24 32 37 37 40 41 38 35 30 26
Tемпература повітря (ніч), ° С 13 15 17 20 24 26 29 29 27 23 19 15
Температура води (моря), ° С 16 17 20 23 27 30 33 33 31 25 22 18 

Кращий час для відпочинку - з жовтня по квітень включно. Однак і в літній період в ОАЕ можна чудово відпочити: готелі добре кондиціонують, вода в басейнах спеціально охолоджується. Крім того, влітку проходить безліч свят і фестивалів. У зимовий час доцільно взяти з собою светр або легку верхній одяг, оскільки ввечері досить прохолодно. Самий м'який клімат - в еміраті Фуджейра, який знаходиться в затоці Омана, що на узбережжі Індійського океану. Влітку там не так спекотно, а в зимовий час - трохи тепліше, ніж на решті території країни
 
Валюта
Дерхам є офіційною національною валютою ОАЕ. В одному дерхамі - 100 філсів. Курс дерхаму по відношенню до долара США залишається незмінним ось вже більше 10 років і складає 3,65 Dhms за 1 $. У обігу знаходяться монети номіналом 25 і 50 філсів і банкноти в 5 (помаранчеві), 10 (зелені), 50 (пурпурні), 100 (червоні), 200 (коричневі), 500 (сині) і 1000 дерхам. 

Оплата товарів і послуг проводиться дерхамами, але в багатьох магазинах приймають до оплати і долари. При розрахунку доларами вам можуть дати здачу як у дерхамах, так і в доларах. 

Місцеві та іноземні банки, представлені в ОАЕ, пропонують повний спектр банківських послуг. Години роботи банків: з суботи по середу 08:30-13:00, в четвер 08:30-12:00. Деякі банки відкриті з 16:00 до 17:30. Пункти обміну валют: 08:00-13:00 і 16:00-20:30. 

У більшості готелів, торгових центрів і у великих магазинах приймаються кредитні картки American Express, Master Card, Visa, Dinners club.
 
Митниця
Відповідно до митних правил в ОАЕ дозволяється ввозити (з розрахунку на одну дорослу людину) 2000 сигарет або 400 сигар або 2 кілограми тютюну, парфумерію - в розумних межах. Крім цього, повнолітня людина немусульманського віросповідання має право провезти 2 літри міцних спиртних напоїв і 2 літри вина. Парфумерія та предмети гігієни - в межах особистих потреб.
Обмеження на ввіз і вивіз валюти і виробів з дорогоцінних металів відсутні.
До ввезення суворо заборонені: зброя, психотропні речовини, всі види наркотиків, слонова кістка (і бивень носорога) та вироби з них, а також ловчі птахи.
Друкована та відео продукція найчастіше проглядаються при в'їзді в країну - на предмет вмісту матеріалів еротичного змісту або образливих для мусульман. Особливо обережними потрібно бути при прибутті в аеропорт міста Шарджі, де правила щодо цього особливо суворі.
Будьте уважні, беручи в дорогу медичні препарати: якщо митниця в ОАЕ виявить серед них нарковмісні препарати, можуть виникнути великі проблеми (аж до тюремного ув'язнення або великого грошового штрафу). Іноді може допомогти завірений переклад на англійську мову припису лікаря, але краще купити необхідний препарат у місцевих аптеках. У будь-якому випадку, кількість ввезених ліків має бути обмежена нормою розумного їх споживання (у разі необхідності) на термін перебування в країні.
 
Телефон (зв'язок)
Система зв'язку в ОАЕ - дуже сучасна і налагоджена. Дзвінок в будь-яку точку світу можна зробити з будь-якого вуличного телефону-автомата, які приймають як монети (1.5 DHS), так і пластикові магнітні картки. По телефонній карті «prepaid card» можна дзвонити з будь-якого телефону, в тому числі з готелю, за мінімальним тарифом. Вартість хвилини міжнародної розмови по ній зазвичай складає не більше 10 DHS. Простий дзвінок з готелю коштує, як правило, в 3-5 разів дорожче. 

Міжнародний код ОАЕ 971. Дзвінки в служби екстреної допомоги і на номери, що починаються з 800, безкоштовні. Мобільний зв'язок в країні розвинений чудово. Найбільш поширений стандарт GSM 900. При дзвінку на мобільний телефон замість коду міста набирається код мобільного зв'язку.
 
Корисні телефони
Швидка допомога (Ambulance): 998 або 999
 • Пожежна охорона (Fire Department): 997
 • Поліція (Police): 999
 • Довідкова служба: 180
 • Посольство України в ОАЕ - Abu Dhabi-, U.A.E., P.O. Box: 45714

Тел.: 10-971 (2) 32-75-86
Факс: 10-971 (2) 32-75-06
E-mail: emb_ae@mfa.gov.ua, embukr@emirates.net.ae 

Міжнародний код ОАЕ 971. Дзвінки в служби екстренної допомоги і на номери, що починаються з 800, безкоштовні. Мобільний зв'язок в країні розвинений чудово. Найбільш поширений стандарт GSM 900. При дзвінку на мобільний телефон замість коду міста набирається код мобільного зв'язку.

 
 
Транспорт
Громадський транспорт в ОАЕ розвинений слабко і не призначений для перевезення туристів. Як засіб пересування як усередині міст, так і між ними, зазвичай використовується таксі.  В Дубаї таксі обладнані лічильниками, вартість проїзду становить 1,17 дерхама за кілометр, плюс 3 дерхами - посадка (вночі - 3,5 дерхами). У середньому нетривала поїздка в межах міста обійдеться в 10-15 дерхамів. Існує кілька таксопарків, що працюють цілодобово. В інших містах таксі, як правило, без лічильників, і вартість поїздки потрібно обговорювати з водієм заздалегідь, мінімальна плата за проїзд - 5 дерхам. 

Окрім таксі, в ОАЕ існую готельні служби перевезень, де вам можуть запропонувати екскурсії. Практично всі готелі надають маршрутні автобуси на пляжі і в торгові центри. Як правило, послуги ці умовно безкоштовні, тобто їх вартість включена в плату за номер готелю. Крім того, в ОАЕ практично при кожному готелі рівня 4-5 зірок є прокат автомобілів. Оренда автомобіля обійдеться вам від 25 до 50 доларів США за день.
 
Прокат автомобілів
Оренда автомобіля досить поширена і процедура оформлення машини проста. Необхідна наявність водійських прав, кредитної картки (у багатьох агентствах плату візьмуть і готівкою, але потребуватимуть внести депозит на суму не менш ніж 300 USD і паспорт у заставу) і бути не молодше 21 року. Страхування автоцивільної відповідальності  є обов'язковим. Мінімальний термін оренди - 24 години. Оренда в аеропорту, як правило, дорожче ніж у міських офісах. 

В ОАЕ правосторонній рух. Правила дорожнього руху майже такі ж, як в Україні, єдина відмінність - безліч кругових розв'язок. Перевагу при русі на кільцевій розв'язці має той, хто вже знаходиться на ній. В'їзд на перехрестя, якщо він зайнятий транспортом, котрий їде попереду, заборонений навіть при дозволяючому сигналі світлофора і розглядається як порушення. Дорожні знаки також схожі, написи виконані англійською та арабською мовами. Дозволена швидкість в містах 45 - 60 км/год, на швидкісних трасах - 100-120 км/год (іноді вище). Дорога контролюється стаціонарними радарами. При перевищенні швидкості машина-порушник автоматично фотографується. Квитанція про оплату штрафу надійде на фірму, де ви брали машину напрокат.
 
Кухня, ресторани
Немає людини, якій, не хотілося б спробувати якесь цікаве, оригінальне блюдо, особливо - перебуваючи у відпустці. Тут навіть дами, котрі сидять на численних дієтах, дозволяють собі розслабитися,  в Еміратах для цього є всі умови. 

Ресторани в ОАЕ - це рай для гурманів. Тут величезна кількість ресторанів на будь-який смак, шикарних і простих - інтернаціональних, азіатських, європейських, і, звичайно, арабських, що пропонують місцеву кухню. В ОАЕ використовується традиційна і практично єдина для арабських країн кухня, сформована під впливом особливих природно-кліматичних і релігійних особливостей регіону. Оскільки мусульмани не їдять свинину, то в м'ясних стравах використовуються, в основному, яловичина, козлятина, телятина, м'ясо птиці. Якість продуктів чудова, так як тут вступає в силу найсуворіший нагляд санепідемслужби, який у цій країні реально працює. 

Що ж це за така загадкова арабська кухня? Це і хомус - паста з гороху і кунжутного насіння, і таббуле - дрібно нарізана м'ята, петрушка і товчена пшениця, і гузі - ягня з рисом і горіхами, дуже смачні варак наб і кусса махші - виноградне листя, фаршировані рисом і фаршировані маленькі кабачки (куржети). Якщо вам хочеться спробувати м'ясо ягняти, настільки популярне в ОАЕ,  - то сміливо замовляйте в ресторанах макбус або харіс - просто в першому випадку м'ясо подадуть зі спеціями і рисом, а в другому - із спеціально приготованою пшеницею. 

Традиційна арабська закуска - шаверма (м'ясо ягняти або курчати з салатом, загорнуте в арабський корж) - продається в наметах по всьому місту. 

Крім екзотичних м'ясних страв особливої уваги заслуговують дари моря. У деяких рибних ресторанах прямо в залі на лотках лежить в льоду всіляка риба та інші морепродукти. Варто вказати на що-небудь, як через десять-п'ятнадцять хвилин це подадуть на столик. У туристів великою популярністю користується свіжа риба і морські продукти з Арабської затоки і Індійського океану: омари, краби, креветки, тунець. Продукти моря подаються із спеціально приправленим рисом. 

Дуже смачні місцеві десерти - умм алі (різновид хлібного пудингу), еш асаяя (солодкий сирний пиріг з кремовою верхівкою), мехалабія (пудинг, окроплений рожевою водою і обсипаний фісташками) і кава!  Кава - це і традиційний напій для бесіди, і особливе мистецтво, нехтувати яким в арабських країнах не варто. Каву готують «на місці», ніякі автомати не признаються в принципі, і наливають з традиційних кавників «далла» в маленькі піали. Найпопулярніший - аравійський світлий - він приготовлений з ледь просмажених зерен.
Тепер кілька слів про алкоголь. Так як ОАЕ країна мусульманська, то спиртне подається тільки в барах і ресторанах готелів, крім емірату Шарджа, де алкоголь заборонений скрізь. Найдемократичніший місто в цьому відношенні - Дубаї.
 
Медицина
Медичне обслуговування в ОАЕ, зазвичай, відповідає найвищим стандартам. Тут існує мережа державних госпіталів і поліклінік. Отримати необхідну медичну допомогу чи консультацію можна також у численних приватних клініках. Більшість приватних лікарень та клінік приймають оплату як готівкою, так і за допомогою кредитних карток. Лікування може бути дорогим. 

Тимчасово приїжджаючим в ОАЕ рекомендується мати медичну страховку на весь період перебування в країні. Лікувальні установи приймають різні страхові поліси (завчасне підтвердження необхідно). 

Уважно ознайомтеся з умовами страхування, викладеними у вашому страховому полісі. Якщо під час перебування в ОАЕ ви відчуєте легке нездужання або отримаєте травму, терміново телефонуйте у центр невідкладної допомоги за телефонами, вказаними в страховому полісі. При наявності хронічних захворювань рекомендуємо вам завчасно проконсультуватися з лікарем, щоб не допустити загострення хвороби під час перебування на відпочинку. Врахуйте, що більшість видів медичного страхування поширюються лише на нещасні випадки і раптові захворювання, які не мають хронічного характеру.
Перед поїздкою сформуйте і захопіть з собою аптечку першої допомоги, яка допоможе вам при легких нездужаннях, заощадить ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою, крім того, безліч ліків можуть у різних країнах носити різні найменування. Аптеки відкриті щодня з 09:00 до 13:30 і з 16:30 до 22:00, у п'ятницю вранці аптеки закриваються раніше.
 
Шопінг
Шопінг в ОАЕ для багатьох туристів є найулюбленішою розвагою. Самим популярним місцем покупок є«іранський ринок або Дейра» - кілька кварталів, на вулицях яких розмістилися численні магазини одягу та ювелірні крамниці. Не поступаються Дейрі за популярністю і великі торгові центри, які не можуть похвалитися непридатними цінами, але, на відміну від «іранського ринку» гарантують оригінальність і якість товарів. У Дубаї, як і будь-якому іншому східному місті, є маса традиційних ринків, найбільш відвідувані з яких «Спайс Сук» і «Фіш Маркет». На першому можна купити всілякі спеції та прянощі, а Фіш Маркет славиться великою кількістю екзотичних морепродуктів, в тому числі кальмарів і акул. Якщо вас цікавить побутова техніка та електроніка, варто побувати на ринку Nasser Square. Окрім мобільних телефонів, телевізорів та іншої електроніки, тут також можна знайти шуби і шкіряні вироби на будь-який смак і гаманець. Проте, найвідомішим серед ринків і магазинів Дубаї безсумнівно є «Голд Сук», де можна за вельми помірну ціну придбати найрізноманітніші вироби з золота. Тут прийнято торгуватися, тому сміливо занижуйте первісну ціну в 2 рази, щоб у результаті взаємних компромісів вийти на реальну вартість. Зверніть увагу також на те, що з багатьох готелів в ОАЕ спеціально для туристів відправляються автобуси до торгових центрів. 

Магазини працюють з 9:00 до 13:00 і з 16:00 до 20:30, в п'ятницю більшість магазинів закрито, а великі торгові центри працюють тільки до обіду. Розрахуватися за покупки можна як у національній валюті, так і американськими доларами.
 
Святкові та вихідні дні
Об'єднані Арабські Емірати - ісламська держава. Відповідно, тут велика увага приділяється святкуванню релігійних дат. Всі мусульманські свята відзначаються відповідно до місячного календаря, тому їх дати змінюються з року в рік. 

Офіційні свята та вихідні:
1 січня - Новий рік.
6 серпня - День сходження на Престол (річниця приходу до влади шейха Заїда Аль Нахьяна).
2 грудня - День Незалежності, Національний день ОАЕ.
Ейд аль-Фітр - через три-чотири дні після закінчення Рамадана, 2 дні.
Ейд аль-Адха - Свято жертвопринесення, на 40-й день після Рамадану, 3 дні.
Лейлат аль-Мірадж - день вознесіння пророка Мохаммеда.
Міляд ан Набі - день народження пророка Мохаммеда.Мусульманський Новий рік (за Хіджре), священий місяць Рамадан.
 

Корисно знати

 • Не прийнято їсти стоячи або на ходу. Брати їжу, гроші і речі слід правою рукою. Підошви ніг не повинні бути направлені в чию-небудь сторону. Не можна обходити тих, що моляться спереду. При вході в мечеті і удома слід знімати взуття.
 • Коран забороняє вживання спиртного, але для іноземців на території ОАЕ робляться послаблення. Єдиний емірат, в якому алкоголь знаходиться під повною забороною - Шарджа.
 • У всіх еміратах існує всього декілька магазинів, де іноземці можуть придбати алкоголь. Винесення спиртного на вулицю може розглядатися поліцією як продаж  і жорстоко карається. Алкогольні напої можна придбати в ресторані або барі при готелі, але тільки тим, хто проживає в цьому готелі, а також відвідувачам.
 • Штраф за кинуте на вулиці сміття складає 500 дерхам. Зайва увага до жінки може призвести до тюремного ув'язнення або штрафу до 60 тис. дерхам.
 • Вживання наркотиків карається ув'язненням на термін до 5 років, а їх ввіз і продаж - смертною стратою.
 • Фотографувати державні установи, палаци шейхів, військові об'єкти і споруди суворо заборонено. Не можна фотографувати місцевих жінок, у чоловіків слід запитати дозволу на фотографування.
 • Жінкам не слід носити відкритий одяг.
 • Документи, а бажано - їх ксерокопії, краще завжди носити з собою.
 • Водопровідну воду з-під крану пити не варто.
 • Обов'язково слід користуватися захисними кремами від сонячних опіків і пити побільше рідини, бажано мінеральної води або свіжих соків. На вулиці необхідно користуватися головним убором, очі захистити сонячними окулярами, крізь які не проникає ультрафіолет. Найнебезпечніший час для знаходження на відкритому повітрі - з 11.00 до 14.00.
 • При купанні слід враховувати, що пляжі розташовані на океанському побережжі, тому приливи і відливи достатньо сильні.

 

X