Індія

Країна є однією з найдавніших цивілізацій світу, найбагатших природних умов і теплого клімату, Індія просто не може не привертати до себе увагу мільйонів туристів. Величні Гімалаї і таємничий Тибет, священна річка Ганг і тропічні ліси Західних Гат, десятки морських курортів та «золотий трикутник», численні пам'ятники минулих століть і величезна кількість музеїв, все це складає національну гордість цієї країни. 
 

Столиця - Нью-Делі.

Індія

Республіка Індія - держава в Південній Азії. Індія займає сьоме місце в світі за площею, друге місце за чисельністю населення і 7-е - по території.

 

Важлива та корисна інформація

 

Клімат Індії

Переважно тропічний, на півночі тропічний мусонний, на півдні - субекваторіальний мусонний. У зв'язку з високою розчленованістю поверхні і близькістю океану, кліматичні умови дуже різноманітні - від вкрай холодних аридних районів Гімалаїв до вологих тропічних районів півдня. Залежно від місця розташування виділяють від 3 до 6 сезонів. 

На рівнинах середні температури січня від 15° С на півночі до 27 С на півдні, травня - від 28 С до 35 С. У Північній Індії температура взимку може опускатися до -2 С, а в гірських районах доходити од -20 С, а в жаркий сезон - підніматися до 48 С в тіні. У південній частині країни різких перепадів температури не спостерігається. 

Опадів випадає від 60-100 мм. на рік (у районі пустелі Тар на заході країни), близько 300-400 мм. в центральних районах Декана, до 3000-6000 мм. у Східних Гімалаях і на зовнішніх схилах Гат, до 11-12 тис. мм. в Черапунджі на плато Шіллонг (саме вологе місце на Землі).

 

Географія

Держава загальною площею 3,3 млн кв. км. розташована в Південній Азії, займаючи півострів Індостан. На півночі межує з Афганістаном, Бутаном, Китаєм та Непалом, на сході - з Бангладешом і М'янмою (Бірма), на заході - з Пакистаном. На сході омивається Бенгальською затокою, на півдні - Полкською протокою і Індійським океаном, на заході - Аравійським морем. До складу Індії входять Андаманські і Нікобарські острови, а також острови Лаккадівськіє, Аміндівські і Мініка в південно-східній частині Аравійського моря. 

Природно-географічні умови країни вкрай різноманітні. Більшу її частину займає нагір'я Декан, обмежений з двох сторін Східними та Західними Гатамі, а всього територію Індії перетинають 7 гірських ланцюгів, серед яких - найвища гірська країна світу - Гімалаї. Між Деканом і Гімалаями широкою дугою тягнеться велика Гангська низовина (Джамна-Гангськая рівнина), узбережжя також обрамлені вузькою стрічкою рівнин.

 

Населення

Близько 968 млн. чоловік (за деякими даними - близько 1 млрд.). Індія - багатонаціональна держава - 72% населення складають індо-арійські народи, 25% - дравіди і до 3% - представники монгольської субраси. Найбільш численні хиндустанци, телугу (андхра), маратхі, бенгальці, біхарці, таміли, гуджаратци, каннара, малаялі, пенджабци та ін.

 

Різниця в часі

Влітку час випереджає київський на 2 години. 30 хв., взимку, відповідно, на 3 години 30 хв.

 

Коли краще їхати

Туристичний сезон триває з жовтня по березень, а кращими місяцями для подорожі до Індії вважаються листопад і грудень.

 

Як добратись

«Аерофлот» виконує 10 рейсів на тиждень в Делі (7 годин) та 7 рейсів на тиждень в Бомбей (Мумбай). Ряд зарубіжних авіакомпаній пропонують рейси з пересадкою. Компанія «Indian Airlines» має рейси в Делі з Києва. Чартерні рейси виконуються в сезон з Росії (Москва) на Гоа - курорт на узбережжі Аравійського моря.

 

Мова

Державні мови - англійська та хінді. Більше половини населення, крім офіційних мов, розмовляють місцевими мовами - використовується 17 офіційних мов штатів і близько 700 місцевих діалектів.

 

Мобільний зв'язок

Мобільний телефонний зв'язок в країні переживає бурхливий розвиток. Купивши SIM-карту місцевих компаній (міська карта - близько 1500 рупій, міжміська - від 3500 рупій і вище), можна отримати прямий індійський номер. У той же час роумінг місцевих мобільних компаній не покриває всієї території країни, тому деякі райони в цьому плані до сьогодні не доступні.

 

Валюта

Індійська рупія (INR), що складається з 100 пайсів.

 

Вiза

Громадянам України для в'їзду в країну потрібна віза. Візу можна отримати заздалегідь в посольстві Індії в Києві.

 

Митниця

Ввезення і вивіз ввезеної раніше іноземної валюти не обмежений, національної - заборонений. Готівкові кошти в сумі більше ніж 10 тис. USD, а також персональні комп'ютери і ноутбуки підлягають обов'язковому декларуванню. Дозволено безмитне ввезення сигарет - до 200 шт., або сигар - до 50 шт., або тютюну - до 250 гр., спиртних напоїв - до 0,95 л., Прикрас, продуктів харчування, предметів і речей домашнього ужитку - в межах особистих потреб. Фотоапарати, музичні інструменти, побутова аудіо-і відеотехніка, друкарські машинки та спортінвентар ввозяться в кількості не більше одного предмета кожного найменування, сувеніри - на суму не більше 500 рупій. Заборонено ввезення наркотиків і наркомістких препаратів, зброї і боєприпасів без відповідних дозволів. 

Заборонено вивіз шкур тигра, диких тварин, оперення птахів, шкір і виробів з шкір рідкісних рептилій, живих рослин, ювелірних виробів вартістю понад 2000 рупій, золота і срібла в злитках, предметів антикваріату та старовини (віком понад сто років).

 

Ресторани

Індійська кулінарна традиція - одна з найдавніших і найпопулярніших у світі. Основу кухні складають різноманітні овочі «Сабджі» (більшість індійців не їдять м'яса), риба, рис, борошняні вироби і коржики «пури», а також різні молочні продукти. Кількість оригінальних страв індійської національної кухні просто не піддається рахунку. Візитною карткою індійських кухарів є спеції, які додаються практично в будь-яку страву (навіть у солодощі), причому в самих незвичайних поєднаннях. Знаменита приправа «каррі» являє собою цілу групу різноманітних рецептур, що роблять при застосуванні незвичайним навіть саме банальне блюдо. 

Дуже популярний в Індії чай, який часто п'ють з гарячим молоком або спеціями, а також кава, свіжі соки і фруктові води. Спиртні напої за столом не прийняті, більшість страв запивають чистою холодною водою.

 

Національні свята

Індійський календар являє собою безперервну низку державних, релігійних, народних та ін. свят і фестивалів. Протягом одного дня може збігатися відразу декілька різних свят. А так як багато хто з них відзначаються за графіком (місячним або релігійною), то часто в різні роки навіть один і той же свято відзначається в різні місяці. 

1 січня - Новий рік.
26 січня - Гантантра дівас, День Республіки. Основне національний свято Індії.
4 лютого - День народження Свамі Вівекананди.
17 лютого - Свято на честь Сарасваті Васант Пачами.
26 лютого - Свято Пурім.
28 лютого - Національний День Науки.
Лютий-березень - Холі, свято настання весни.
8 березня - Міжнародний Жіночий День і День народження Свамі Дайянанда Сарасваті.
17 березня - День Св. Патріка.
21 березня - Новий рік у бахаістов.
21-22 березня - Навруз (Джамшед навароз), Новий рік у зороастрійців.
24 березня - Вербна Неділя.
Березень-квітень - Махавіра джаянті, День народження засновника джайнізму.
Березень-квітень - Великдень.
21 квітня - Свято Рамнавані на честь Рами.
Квітень-травень - Буддхи джаянті, День народження Будди, основне свято буддистів.
Квітень-травень - Байсак, перший день індуїстського нового року і один з основних свят сикхізму.
Квітень-травень - Ід-ул-Азха (Ід-ул-Зуха, Бакр-ід), Свято жертвопринесення - один з двох головних свят мусульман.
1 травня - День Праці.
9 травня - День народження Рабіндраната Тагора.
11 травня - Національний день техніки.
Травень - Трійця.
Травень-червень - Ід-е-Мілад (Мавлід аль-Набі), День Народження Пророка Мухаммеда.
Травень-червень - Мухаррам (Таджійя), День жалоби у мусульман.
2 липня - Гуру Пурніма, День шанування гуру.
15 серпня - День Незалежності, Сватантрата дівас - національне свято.
20 серпня - День народження Раджива Ганді.
Серпень-вересень - Джанмаштамі, День народження Крішни.
Серпень-вересень - Ганеш Чатурті (Вінаяк), День народження Ганеша.
Серпень - Кхордад Сал, День народження Заратуштри - основне свято громади Парс.
Вересень (7) - Іудейський Новий Рік.
5-7 вересня - День Вчителя.
16 вересня - Свято Йом Киппур.
Вересень-жовтень - Дашахра (Дуссера, Душер, Дурга-пуджа), день поклоніння Деві, один з найпопулярніших свят.
Жовтень - 10-денні торжества Наваратрі і Дасера.
2 жовтня - Ганді джаянті, День Народження Махатми Ганді.
Жовтень - Ід-н-Мілад (Барах вафат), дні пам'яті пророка Мухаммеда.
Жовтень-листопад - Дівалі (Діпавалі, Банді Кхор Дівас), Фестиваль вогнів і богині процвітання Дівалі, один з найпопулярніших народних свят і останній день року за індуїстському календарем.
Жовтень-листопад - Аннакут або Бесту Варша, Новий Рік по індуїстському календарем.
Листопад - Початок священного місяця Рамадан у мусульман.
2 листопада - Дан Терас, День поклоніння Лакшмі, богині добробуту і багатства.
12 листопада - День народження основоположника бахаїзма Баха-Улли.
14 листопада - День Дітей (Бал дівас) і День народження Джавахарлала Неру.
19 листопада - День народження Індіри Ганді і Дів Дівалі (Тріпурарі Пурніма) свято на честь Шиви, день внутрішнього очищення.
17 грудня - Рамазан-Ід (Іду'леттер Фітр, Ід-уль-Фітр), свято закінчення місяця Рамадан. 
25 грудня - Різдво.

 

Безпека

Індія - безпечна країна, але, тим не менш, бути обережним необхідно, особливо у великих містах: Делі, Бомбеї, Агре і ін, і в місцях великого скупчення народу, де процвітає дрібне злодійство. 

Під час реєстрації на внутрішні рейси індійські обсяг ручної поклажі краще звести до мінімуму, тому що огляд ручної поклажі в індійських аеропортах проводиться дуже ретельно. Речі, що здаються в багаж, піддаються перевірці один раз (часто прямо на вході в будівлю аеропорту). Слід взяти до уваги також, що у ручній поклажі категорично заборонений провезення предметів, що вважаються потенційно небезпечними, таких як: будь-які аерозолі, сірники, запальнички (запальнички в Індії відбирають на митниці, якщо запальничка дорога можна випустити газ), металеві гребінці, пилки для нігтів , манікюрні ножиці і пр. Відео-та фотоапаратура може бути піддана особливо ретельному огляду. 

В Індії дуже важливим моментом є дотримання правил гігієни. Необхідно пам'ятати, що саме цей регіон є джерелом більшості серйозних шлунково-кишкових інфекцій. Уникнути цих хвороб нескладно, треба всього лише строго дотримуватися ряду правил:

  • не купувати продукти і напої у вуличних торговців;
  • при першій можливості мити руки дезинфікуючим милом;
  • ретельно мити фрукти;
  • не пити воду з-під крана, полоскати рот і чистити зуби краще мінеральною водою. Це викликано не тим, що у водопровідній воді міститься інфекція (у готелях вода дезінфікується), а тим, що в кожному регіоні свій мінеральний склад води і це може несприятливо впливати на шлунок. Тому жителі Індії, які у себе вдома п'ють водопровідну воду, приїжджаючи в інше місце, користуються водою з пляшок. Навіть у дорогих ресторанах вода, поставлена на стіл в графині, може виявитися водопровідної і викликати сильний кишковий розлад. Пити треба тільки з пляшок.

Серйозну небезпеку в Індії представляє сонце. Сильні сонячні опіки можна отримати навіть в похмуру погоду, тому рекомендується використання сонцезахисних кремів з високим чинником.

 

Місця паломництва

Варанасі - стародавнє місто на березі Гангу, священне для представників відразу кількох релігій. Щорічно сюди з'їжджаються близько мільйона пілігримів. 

Ідуісти вірять, що купання у водах річки Ганг знімає гріхи і померлі тут реінкарнується знову в людину. Індуси шанують Каші як одну з богинь - Шакті Петхас. На місці, де впали на землю її сережки зараз стоїть храм Вішалакші. Індуси секти богині Шакті здійснюють паломництво до Гангу, тому що вважають річку втіленням богині.

 

Варанасі так само шанується як священне місце буддизму і явялется одним з чотирьох місць паломництва, зазначеним самим Буддою, поряд з Кушгаром, Бодх Гайя і Лумбіні. Недалеко від Варанс знаходиться Оленячий Парк - місце, де Будда Будда виголосив свою першу проповідь після досягнення просвітління, тим самим запустивши Колесо дхарми. На відзначення цієї події імператор Ашока спорудив тут одну з найбільш ранніх ступ в 249 р. до н. е.. Від цієї споруди в даний час залишилися лише нечисленні рельєфи. Біля Ступи Шауханді (початок 5 століття н.е.) Будда зустрів своїх перших учнів. 

Варанасі так само є і місцем паломництво джайнов, які вважають місто місцем народження святого Паршванати.
Місто так само населяють мусульмани. Тут існує близько 300 мечетей.

 

X