Аргентина

Держава в південно-східній частині Південної Америки. Аргентина претендує також на Фолклендські острови, частина континентальної Антарктиди, острів Південна Георгія, Південні Оркнейські і Південні Сандвічеві острови в Атлантичному океані. Аргентина на сході омивається водами Атлантичного океану; по суші межує з Чилі на заході, з Болівією і Парагваєм на півночі, з Бразилією (штати Ріу-Гранді-ду-Сул, Санта-Катаріна і Парана) на півночі, і з Уругваєм на північному - сході.

 

В цій дивній країні є практично все - багатокілометрові пляжі і одні з найвищих гірських вершин світу, безкрайні степи і дивовижні за красою водоспади, гірськолижні курорти та безліч зразків колоніальної архітектури, густі ліси і величезні мегаполіси, дикі та безлюдні простори південної Патагонії і колоритні села скотарів. На відміну від сусідніх країн, в Аргентині практично не збереглося слідів древніх індіанських цивілізацій (або просто погано шукали), країна сильно європеїзована, але колоритна природа, а також неймовірно строкате змішання культур, роблять цю землю вкрай привабливою для туристів.

Аргентина

До іспанської колонізації територію північно-західної Аргентини населяли численні індіанські племена, які займалися землеробством, ремеслами, знали плавку кольорових металів. На початку XVI ст. територія Аргентини була завойована іспанцями, які назвали ці землі Ла-Плата (за назвою річки). Ця територія була включена у віце-королівство Перу. Індіанці були відтіснені в південні суворі райони і в передгір'я Анд. У країні зміцнилося землеволодіння з використанням праці індіанців і починають ввозити з Африки рабів. Велике значення мало розведення великої рогатої худоби, овець, коней, обробіток пшениці та інших зернових культур, цукрового очерету. Вивозилося видобуте срібло. У XVIII ст. іспанські власті дозволили будувати мануфактури, скасували деякі обмеження на торгівлю. У 1776 р. створено окреме віце-королівство Ла-Плата (територія сучасних Аргентини, Болівії, Парагваю й Уругваю). Буенос-Айрес отримав право вільної торгівлі з портами метрополії. У травні 1810 р. в Буенос-Айресі спалахнуло антиіспанське повстання. У 1816 р. була проголошена незалежність Об'єднаних провінцій Ла-Плати. У 1826 р. країна була оголошена конфедерацією. Тільки в 1862 р. Аргентина стала єдиною державою.

До недавнього часу Аргентина була однією з найрозвиненіших країн в Латинській Америці. З початку 90-х років в країні активно здійснювалися економічні реформи. Істотну роль в цих реформах грають політика приватизації та широке залучення іноземного капіталу. Це 'широке залучення' було настільки широким, що на думку деяких спостерігачів, майже все виробництво або виявилося у власності іноземців, або було орендовано ними.

Аргентина-батьківщина танго - одна з найдивовижніших країн Південної Америки. Ландшафти країни вражають: простори пампи і дивовижні за красою водоспади, багатокілометрові пляжі і одні з найвищих гірських вершин світу, гірськолижні курорти та сентиментальні колоніальні міста, величезні європеїзовані мегаполіси і безмежна Патагонія. Аргентина - країна «білих», тут практично не збереглося слідів древніх індіанських цивілізацій, а Буеноc-Айрес сміливо можна назвати «південноамериканським Парижем», культурною столицею всього континенту.

 

Важлива і корисна інформація

 

Географія

Аргентина займає південно-східну частину материка Південної Америки, східну частину острова Вогняна Земля і прилеглі острови Естадос та ін. Межує на заході з Чилі, на півночі з Болівією і Парагваєм, на північному сході - з Бразилією і Уругваєм. На сході омивається водами Атлантичного океану. Береги порізані мало, лише естуарій Ла-Плати врізається в сушу на 320 кілометрів. Територія Аргентини витягнута в меридіональному напрямку. Найбільша її протяжність з півночі на південь становить 3,7 тисяч кілометрів.

 

Клімат

Аргентина розташована в 3 кліматичних поясах - тропічному, субтропічному, помірному. Перепад середньорічних температур - від +24 на півночі, до +5 на півдні. Північ країни (район Ігуасу): з жовтня по квітень - +25 - +33, волого, невеликі опади, з травня по вересень - +18 - +25. Центральна Аргентина (Мендоза): з жовтня по квітень - +22 - +30, з травня по вересень - +10 - +20. Південь Аргентини (Південна Патагонія, о-в Вогняна Земля): з травня по вересень від 0 до +5, з жовтня по квітень +5 - +12. Клімат в Аргентині різниться від субтропічного на півночі до вологого тропічного в центрі країни і помірного на півдні. Широкі рівнини на сході країни і висока стіна Анд на заході призводять до того, що вологі морські повітряні маси, що приходять з Атлантичного океану, практично безперешкодно проходять над всією територією країни, виливаючись на схилах Анд потужними дощами. У центральних же районах часто спостерігається помітний брак опадів.

На курорті Bariloche можна кататися на лижах. У Буенос-Айресі: влітку (грудень - лютий) середньодобова температура становить +28 ° С, взимку (червень - серпень) -8 ° С. Найкращий час для відвідування країни - з жовтня по травень, хоча в будь-який час року тут можна знайти район з цілком сприятливими погодними умовами.

В Андах клімат вкрай різноманітний. Східні схили гір характеризуються дощовою погодою і частими повенями в літній сезон, високогір'я ж іноді отримують не більше 200 мм дощу. Середні температури тут коливаються від +26 С у підніжжя гір до +4 С на великих висотах, при цьому навіть протягом одного дня перепади температури можуть досягати 30 С. Часті сухі гарячі вітри "зонда" і "памперос", а над рівнинами пампи і Патагонії нерідкі потужні бурі.

 

Населення

Близько 35 млн. жителів. 90% аргентинців належать до білої раси і є нащадками італійців та іспанців. Індіанське населення (найчастіше вже змішане з білими) складає всього 4,5% населення. Споконвічні народи і племена, такі як мапучес, колласа, тобас, матакос складають зараз всього 0,5%.

 

Час

Відстає від київського на 5 годин. З останньої неділі березня по останню неділю жовтня - на 6 годин.

 

Валюта

Нове аргентинське песо, що дорівнює 100 сентаво. В обігу банкноти в 100, 50, 20, 10, 5 і 1 песо, монети в 50, 20, 10, 5 і 1 сентаво. У великих торгових точках, готелях, ресторанах до оплати приймаються кредитні карти American Express, Visa, Master Card і Eurocard. Валюту можна обміняти у всіх банках і великих торгових центрах, готелях, у спеціальних обмінних пунктах. У більшості банків і пунктів обміну використовується система квитків - Ви отримуєте квиток зі своїм номером і чекаєте, коли Вас викличуть. Дана процедура займає досить багато часу.

 

Чайові

Чайові обов'язкові, становлять 5 - 10% від рахунку за обслуговування, у дорогих закладах часто вони вже включені в рахунок.

 

Митниця

Ввезення і вивіз національної та іноземних валют не обмежений, проте сума понад $ 10 000 повинні бути задекларована. Золото і золоті вироби також повинні бути внесені в декларацію. Особам у віці старше 18 років дозволено безмитне ввезення: сигарет - до 400 шт або сигар - до 50 шт., Спиртних напоїв - до 2 л, консервованих продуктів харчування - до 5 кг, сувенірів і подарунків на суму не більше $ 300, інших предметів і речей - в межах особистих потреб. Пасажирам у віці менше 18 років дозволено імпортувати половину від зазначених лімітів. При ввезенні в кількості, що перевищує норму безмитного ввезення, стягується мито в розмірі 50% від їх вартості. Заборонено ввезення неконсервованих продуктів харчування (м'ясо та продукти з нього, сир, хліб, овочі і фрукти). Заборонено ввіз і вивіз без спеціального дозволу предметів і речей, що представляють історичну, художню або археологічну цінність, а також вогнепальної зброї та боєприпасів. Дозволено вивіз виробів з вовни й шкіри, прикрас і сувенірів в межах особистих потреб, при цьому потрібно пред'явити квитанцію магазину, де були куплені ці вироби. При вивезенні хутряних виробів потрібна наявність квитанції і експортної марки.

 

Туризм

У порівнянні з сусідніми країнами в Аргентині непогано розвинений туризм. Це, мабуть, єдина область (якщо не брати до уваги високий попит на комп'ютерних спеціалістів у різних галузях економіки), в якій ще можна знайти роботу в даний час.

Для туристів особливий інтерес представляє Буенос-Айрес, який називають Парижем Південної Америки. Місто знамените своїми багаточисельними музеями, у тому числі Національної галереєю, в 34 залах якої, постійно виставлені сотні робіт багатьох аргентинських художників, а також знамениті картини Ван Гога, Пікассо, Родена, Ренуара та інших. Буенос-Айрес вражає своєю сучасною та давньою архітектурою, його численними соборами. Театр Колон - один з кращих оперних театрів світу. Акустика цього залу вважається ідеальною. Вважається, що історичною батьківщиною танго, є Буенос-Айрес. Численні ресторани, розмістилися буквально на кожному кутку Буенос-Айреса. Аргентина - справжній рай для любителів м'яса. Місцеві вина, особливо червоні, дуже хороші.

Всього в декількох сотнях кілометрів від цього мегаполісу починається світ незайманої природи. Грандіозні каскади водоспадів, які поступаються за величиною Ніагарському буквально заворожують туристів. У численних Національних парках Аргентини зосереджена десята частина видів живих істот, що живуть на нашій планеті, у тому числі 2500 видів риб, а також понад п'ятдесят тисяч рослин. На заході Аргентини для туристів будуть цікаві живописні підніжжя Анд. Величезні блакитні льодовики, серед мальовничої природи вражають своєю величчю. В Аргентині також є високогірні курорти, які нічим не поступаються по сервісу, природі і клімату Швейцарським Альпам.

 

Телефон

Телефони з виходом на міжнародну лінію можна знайти практично у всіх громадських місцях. Телефони-автомати працюють за картками і монетам, також зателефонувати в іншу країну можна з поштових відділень або переговорних пунктів. Пільговий тариф на переговори діє з 22 до 8 годин.

Щоб зателефонувати з Аргентини, необхідно набрати 00 - код країни - код міста - номер абонента. Для того, щоб здійснити дзвінок до Аргентини з Росії, варто набирати 8 - 54 - код міста - номер абонента. Код Буенос-Айреса - 11.

 

Транспорт

Транспортна інфраструктура Аргентини відносно розвинена.  Протяжність доріг складає 230 000 км (не рахуючи приватних сільських доріг), з яких 72 000 км з твердим покриттям  і 1575 км - швидкісні, багато з яких є приватизованими платними дорогами. За останні роки протяжність багатосмугових швидкісних доріг подвоїлася. Зараз вони з'єднують між собою кілька великих міст. Ще більше таких доріг перебувають у стадії будівництва. Однак, їх ще недостатньо для організації нормального руху 9500 тисяч зареєстрованих в країні станом на 2009 рік автомобілів (240 на 1000 осіб).

Загальна протяжність мережі залізниць становить 31,4 тис км. Після кількох десятиліть зниження перевезень та недостатнього утримання інфраструктури в 1992 році залізнична компанія Ferrocarriles Argentinos була приватизована, більшість міжміських пасажирських маршрутів закрито, і тисячі кілометрів доріг (не включені в зазначену вище загальну протяжність) в даний час не використовуються. Приміські залізничні перевезення в районі Буенос-Айреса ще користуються великим попитом, правда, частково через легкості пересадки на метро. На ряді ліній в даний час поновлюються міжміські перевезення.

Відкритий в 1913 році, Метрополітен Буенос-Айреса став першим метрополітеном у Латинській Америці і в південній півкулі. На сьогодні він вже більше не є найбільшим в Південній Америці, але за його 52,3 км ліній перевозиться майже мільйон пасажирів на день.

В Аргентині є близько 11000 км внутрішніх водних шляхів, за якими перевозиться більше вантажів, ніж по залізниці. Сюди входить велика мережа каналів, хоча Аргентина має і достатню кількість природних водних шляхів, найбільш значимими серед яких є річки Ріо-де- ла-Плата, Парана, Уругвай, Ріо-Негро і Парагвай.

Aerolineas Argentinas є основною авіакомпанією країни, забезпечуючи як внутрішні, так і міжнародні перевезення. Austral Lineas Aereas є дочірньою компанією Aerolineas Argentinas з маршрутною мережею, яка охоплює практично всю територію країни. LADE - авіакомпанія, керована військово-повітряними силами, обслуговує широку мережу внутрішніх маршрутів.

 

Святкові і вихідні дні

1 січня Новий рік

24 березня Національний День Пам'яті Істини і Справедливості (1976) 21

2 квітня День Ветеранів 22

Рухома дата в березні-квітні - Страсна П'ятниця

1 травня День трудящих (Día del Trabajador)

25 травня День першого національного уряду (1810) 23

20 червня День Прапора (1816) 24

9 липня День проголошення незалежності (1816) 25

17 серпня День пам'яті Сан-Мартіна 26

11 вересня День Вчителя 27

12 жовтня День Нації (річниця відкриття Америки, 1492) 28

8 грудня Непорочне Зачаття

25 грудня Різдво

 

X