Швейцарія
Маленька. Незалежна. Багата.
 
Швейцарія - країна надійних банків, всесвітньо відомих годинників, нейтралітету і стабільності ...

 

Швейцарія одна з небагатьох країн на землі, де людям вдалося органічно вписати свою присутність в навколишню красу гір, річок і озер і зберегти при цьому єдину гармонію людини і природи. Досить кинути  погляд на карту, щоб побачити, наскільки вона багата річками та озерами. У горах беруть початок численні річки, найбільші з яких Рейн і Рона, а також Арі, Тічино, Інн, Ліммат. На своєму шляху вони утворюють красиві озера, що надають особливу принадність місцевим пейзажам. У Швейцарії налічується більше 200 озер. Найбільше з них - Женевське (582 кв. км).

Швейцарія

Важлива та корисна інформація для туриста

Особливості країни

Офіційна назва: Швейцарська конфедерація (лат. Confederatio Helvetica ) - звідси номерний знак CH і скорочення національної валюти CHF (швейцарський франк).

Столиця: Берн
Загальна площа: 41289 км2
Населення: 7248000 ос.
Релігія: католики, протестанти.
Найбільші міста: Цюріх, Женева, Базель, Люцерн, Лугано, Лозанна
Прикордонні країни: Німеччина, Франція, Італія, Австрія, Ліхтенштейн
 
Час
Київський час мінус 1 година
 
Мова
Чотири офіційні мови - німецька, французька, італійська та рето - романська.
 
Валюта
Швейцарський франк 1 EUR = 1.46CHF
 
Віза
Громадянам України для поїздок до Швейцарії необхідна віза. Швейцарія входить в зону Шенгенської угоди.
 
Клімат
Холодна зима і нежарке літо. Температура взимку від 0С на півдні до мінус 14С на півночі в горах. Влітку на рівнинах 17С, в горах 10С. У Цюріху найбільш холодний місяць січень ( в середньому , мінус 1С), найбільш теплий липень ( 18С ).

У цілому клімат в Швейцарії можна назвати помірним. Тут не властиві крайні прояви спеки, холоду або вологості. У липні- серпні температура коливається в межах 18-27 ° C, а в січні - лютому вона становить від -1 ° до 5 ° C. Температура залежить від місця розташування над рівнем моря. У залежності від сезону радимо Вам не забувати вдома такі речі, як светр, зручні черевики, сонячні окуляри, парасольку, легку куртку.

 
Шопінг
Чудова якість всіх товарів, які виробляються в Швейцарії, роблять цю країну раєм для любителів ходити за покупками. У більшості магазинів і універсамів розмовляють англійською мовою. Традиційна покупка в Швейцарії - це наручні годинники, які пропонуються тут в невимовному різноманітті і коштують зазвичай менше, ніж в інших країнах. Неймовірна кількість сортів, видів і форм шоколаду зроблять Ваше життя насправді солодким. Відмінними придбаннями можуть стати одяг, постільна білизна і скатертини, серветки, рушники з вишивкою, точні прилади, кишенькові ножі, музичні шкатулки, кераміка, продукція інших видів ремесел, а також антикваріат та видання з мистецтва. Податок на додану вартість у Швейцарії складає 7,5 %. На Ваше прохання в магазинах, які надають таку послугу, Вам видадуть спеціальний чек ( Global Refund Cheque ), за яким при виїзді з країни іноземним громадянам повертається закладений у вартість товару ПДВ прямо в аеропорту. До оплати в магазинах приймаються всі основні кредитні картки. Магазини зазвичай працюють з 9.00 до 18.30 по буднях і з 9.00 до 16.00 по суботах. У неділю магазини зачинені, крім тих, які розташовані в аеропорту, на деяких залізничних вокзалах і в місцях зупинок для відпочинку вздовж основних шосе .
 
Вихідні
  • Новий рік (1 січня, в деяких районах 1 і 2 січня) 
  • Страсна П'ятниця 
  • Великдень і Пасхальний понеділок 
  • Трійця і Духів день
  • День конфедерації ( 1 серпня)
  • Різдво ( 25 грудня).
 
X