Чехія
Затишне серце Європи

Чеська республіка знаходиться практично в самому центрі Європи і межує з Німеччиною, Польщею, Австрією і Словаччиною. Територія республіки становить майже 79000 кв. км і об'єднує історичні області Богемії, Моравії і Сілезії. Чехія - парламентська республіка. З 01.05.2004 р. Чеська Республіка - член Європейського Союзу.

Ландшафт Чехії дивовижний за своєю красою та різноманітністю. Широкі долини з густою мережею річок та озер змінюються порослими густими лісами пагорбами і гірськими хребтами, де зберігають вікову прохолоду сталактитові печери. Саме тут розташовані цілющі джерела найпопулярніших європейських курортів, таких як Карлові Вари і Маріанські Лазні.

Чехія

Важлива та корисна інформація для туриста

Населення
Населення республіки - близько 10,5 мільйонів жителів, проживаючих переважно в маленьких містечках і селах. Столиця держави і найбільше місто - Прага (1,3 мільйона мешканців). Офіційна мова - чеська, що належить до групи західно-слов'янських мов, споріднена до української. До того ж, старше покоління часто може порозумітися німецькою, а чехи молодші - англійською.
 
Історія
Історія країни була зумовлена її географічним положенням і впродовж століть вбирала плоди розвитку своїх більш могутніх сусідів, входячи до складу спочатку Священної Римської імперії, а потім Австро-Угорської імперії. Події майже 1500-річної історії знайшли своє відображення в чудово збережених пам'ятках архітектури, якими славляться міста Чехії і, особливо, Прага.
 
Клімат
Клімат м'який, вважається помірно континентальним і характеризується вологою, м'якою зимою (середньорічна t - 5°C) і теплим літом ( t +20°C).
 
Транспорт
Дістатися до Чехії можна, в першу чергу, через її найбільші транспортні ворота - Прагу. Прямі авіарейси українських компаній і рейси Чеської авіакомпанії ЧСА виконуються щодня. Час в дорозі приблизно 2 години. Дорога поїздом через Київ або Варшаву забирає близько 38 годин і пролягає через території України та Польщі.
 
Валюта
Національна валюта - чеська крона. В обігу перебувають банкноти номіналом 20, 50, 100, 200, 500, 1000 і 5000 крон. Обмін іноземної валюти забезпечується у відділеннях банків і численних пунктах обміну валюти. Основні кредитні картки приймаються до оплати в готелях, великих магазинах і ресторанах.
 
Святкові і вихідні дні
1 січня - Новий Рік
Великдень
1 травня - Першотравень
8 травня - Закінчення Другої Світової війни
5 липня - День Кирила і Мефодія
6 липня - День памяті Яна Гуса
28 жовтня - День визволення Чехословаччини (1918)
24, 25 грудня - Різдво
26 грудня - День Святого Стефана
 
Магазини
Магазини працюють на 1 годину довше, а великі й супермаркети - до 7 годин вечора. По суботах час роботи магазинів - з 8-00 до 12-00 год, супермаркетів - до 2 годин дня. Деякі магазини працюють і по неділях.
 
Митниця
Правилами дозволяється безкоштовне ввезення: 200 г сигарет, 1 л міцних спиртних напоїв, 2 л вина, 50 мл духів або 250 мл туалетної води, ліків - необмежено, інших товарів на суму 3000 чеських крон. При покупці антикваріату і рідкісних творів мистецтва необхідно завчасно поцікавитися у митних служб чи можливе їх вивезення.
 
Посольство України у Чеській Республіці
Адреса: Шарля де Голля 29, 160 00 Прага 6.
Ел. пошта: emb_cz@mfa.gov.ua
Телефон: + 420 227-020-200,
Гаряча лінія + 420 602-224-938 (прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
 
Необхідні телефони
Найнеобхідніші телефонні номери – тризначні, які треба завжди мати під рукою. На ці номери Ви додзвонитися і з мобільного телефону без вкладеної SIM карти, тобто безкоштовно.
112 – Для надзвичайних ситуацій
155 – Швидка медична допомога
158 – Поліція
156 – Міська поліція
150 – Пожежна охорона

Безкоштовні інформаційні номери починаються з – 800. Інформація про телефонні номери – 1180 та 1181 (послуга платна).

X