Хорватія
Маленька країна для грандіозного відпочинку

Описуючи свою країну хорвати кажуть: «Сюди лише в перший раз можна потрапити випадково, кожен наступний раз, ця країна буде захоплювати своєю красою та гостинністю все більше і більше».

Хорватія - як картина, картина, - як Хорватія. Хорватія це країна не для тих, хто любить поніжитися на піску (піщаних пляжів у Хорватії практично немає), а великі території готелів та великі басейни хорвати вважають зайвими.  Але замість цього Ви отримаєте набагато більше.

Хорватія

Важлива та корисна інформація для туриста
 
Особливості країни
Надзвичайна краса природи цього краю, східне узбережжя Адріатики з його численними островами, лагунами і затоками, по праву вважається найкрасивішим у всьому середземноморському басейні. Хорватія одна з найбільш екологічно чистих країн світу.
На території цієї країни розташовані 7 заповідників. Більшість з них занесені ЮНЕСКО до найбільш цінних природних об'єктів світу. Також більшість пляжів Хорватії вже кілька років поспіль отримують нагороду «Блакитний прапор» за бездоганну чистоту узбережжя і морської акваторії.

Дуже м'який середземноморський клімат. Лікарі особливо рекомендують відвідати Хорватію людям, які мають захворювання дихальних шляхів. Дуже смачна і в порівнянні з іншими європейськими країнами - дешева хорватська кухня. А страви з морепродуктів - можуть здивувати навіть найвибагливіших гурманів. Прекрасний європейський сервіс в готелях, який повністю орієнтований на туристів із Західної Європи.
 
Пляжі
На півострові Істра в більшості це штучні бетонні платформи та плато. У Середній Далмації, особливо на Макарскій Рів'єрі і островах Брач і Хвар - дрібна галька. Ці пляжі по праву вважаються найкращими на всьому узбережжі. У південній Далмації є і галька та бетонна платформа, а на островах у районі Дубровніка є навіть піщані пляжі.
 
Клімат
Унікальне поєднання середземноморського та субтропічного клімату. Хорватія - найбільш сонячна країна Європи, середньорічна кількість сонячних годин - 2600, середня температура моря в літній період 25-26 С, повітря - 30-32 С.
 
Віза
На період з 01.05.2011 по 31.10.2011 Хорватія скасовує візи для громадян України. При подорожі наземним транспортом (власне авто, автобус) - необхідно відкривати угорську транзитну візу.
 
Митниця
В країну можна ввозити: 400 цигарок, або 50 сигар, або 250 грам тютюну, 1 літр алкогольних напоїв, 1 кг. кави або чаю, 50 мл. парфумів або туалетної води для власного користування.
 
Готелі
Відповідно до міжнародних положень, розрахункова година в готелі 12.00 за місцевим часом. В день приїзду розселення проводиться після 14.00 год. Рекомендується здавати ключ від номера на рецепцію готелю. У разі втрати ключа слід негайно повідомити адміністрацію. Коштовності, гроші та документи, рекомендуємо зберігати в сейфі, який знаходиться в номері або на рецепції. В день виїзду до 12:00 год. слід звільнити свій номер і оплатити додаткові послуги: телефонні переговори, міні-бар. Більшість додаткових послуг (в ресторані, спа-процедури, прокат обладнання) - оплачуються відразу після надання цієї послуги.

Різниця між SEA VIEW і SEA SIDE. Більшість готелів Хорватії пропонують номери SEA SIDE. Це означає, що Ваш номер розташований з боку моря, але моря з вікна може бути не видно (наприклад через сосни, які ростуть між корпусом готелю та пляжем).

 
Валюта
Грошова одиниця Хорватії - Куна.
1 Куна = 100 Липів
Курс обміну хорватської куни, щодо найпопулярніших світових валют:
1 Євро = 7,6 кун
1 долар США = 5,8 кун
Гроші можна обміняти в банках, в поштових відділеннях та на рецепції готелю (обмінний курс на рецепції готелю не відрізняється в "гіршу сторону" від курсу в банках або на пошті) . Розрахунки проводяться виключно в національній валюті.
 
Телефонний зв'язок
Вихід на міжнародний зв'язок - (00) код країни, міста, телефон. Дзвонити можна з готелю, але це дорожче, ніж з поштового відділення.
Швидка допомога: 94
Пожежна служба: 93
Поліція: 92
Технічна допомога на дорозі: 987 (якщо Ви телефонуйте зі свого мобільного, то необхідно набирати: 385 1987)
Загальна інформація (довідкова): 981
При нещасному випадку на дорозі чи на морі: 112.
 
Транспорт
У кожній курортній зоні існує громадський транспорт - маршрутні таксі, або рейсові автобуси, які курсують за чітко визначеним маршрутом. Посадка і висадка пасажирів - виключно у чітко визначених місцях.
 
Чайові
Система чайових поширюється на офіціантів в барах, ресторанах і становить у середньому 10-15% від вартості замовлення. Оплата чайових не є обов'язковою.
 
Медицина
Уважно ознайомтеся з умовами страхування, викладеними у Вашому страховому полісі. Якщо під час перебування у Хорватії Ви відчуєте легке нездужання або отримаєте травму, терміново телефонуйте у центр невідкладної допомоги за телефонами, зазначеними у страховому полісі.

При наявності хронічних захворювань рекомендуємо Вам завчасно проконсультуватися з лікарем, щоб не допустити загострення хвороби під час перебування у Хорватії. Врахуйте, що більшість видів медичного страхування поширюються лише на нещасні випадки і раптові захворювання, які не мають хронічного характеру .

 
Аптечка
Перед поїздкою сформуйте й візьміть з собою аптечку першої допомоги, яка допоможе Вам при легких нездужаннях, заощадить Ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою. Крім того, безліч ліків можуть у різних країнах носити різні найменування.
 
X