Франція

Франція - країна кави та круасанів, Ейфелевої вежі і Лувру, законодавиця моди і мистецтва...

Франція - це вишукана французька кухня, тонкі вина, звабливі аромати духів і неповторний шарм, притаманний всьому французькому: француженкам і Парижу, і кухні, і мові, маленьким кафе, готелям і атмосфері французьких Альп! Напевно, тому Франція є найбільш відвідуваною країною в світі за кількістю приїжджаючих іноземців, а Париж - самим туристичним містом. Франція - чемпіонка світового туризму.

Франція

Важлива та корисна інформація для туриста

Особливості країни

Офіційна назва: Французька Республіка (République française) - держава в Західній Європі.
Столиця Франції: місто Париж.
Територія Франції становить понад 600000 кв. км.
На північному сході межує з Німеччиною, Люксембургом та Бельгією, на сході зі Швейцарією, на південному сході з Італією та Монако, з Іспанією і Андоррою на південному заході. Омивається Північним і Середземним морями, протоками Па-де-Кале, Ла-Манш і Біскайською затокою. Загальна площа узбережжя - 3120 км.
Північний і західний райони рівнинні, в центрі і на сході - середньовисотні гори Центрального Французького масиву, Вогезів і Юри. Південно-західний кордон утворюють високі Піренеї, а на південному сході - Альпи, найвищі гори Західної Європи.
Населення: 64,5 млн жителів, у тому числі понад 90% - громадяни Франції.
Релігія: католики, протестанти, мусульмани, іудеї.
 
Час
Київський час мінус 1:00
 
Мова
Офіційна мова - французька
 
Валюта
Євро
 
Митниця
Обмеження щодо купівлі товарів поширюються тільки на сигарети (не більше 800 штук) та алкогольні напої (спиртовмісні: до 10 л , вина: не більше 90 л). Існують заборони та суворі обмеження на провезення таких товарів, як наркотичні речовини, зброя, деякі види рослин, слонова кістка і т.д. 
Всі хто в'їжджають до Франції або залишають територію країни і мають при собі суму, що перевищує 7600 €, зобов'язані декларувати її на митниці.
 
Клімат
Територія Франції, названа «'Hexagone», тобто «шестикутник», розділяється на 4 кліматичні зони:
Океанічний клімат (захід Франції): опади часті і не дуже рясні ; незначні коливання температур протягом року.
Континентальний клімат (центральні і східні райони): досить морозна зима і спекотне літо.
Середземноморський клімат (південний схід): жарке і посушливе літо; сезон дощів триває з жовтня по квітень (вологий і м'який клімат); велика кількість сонячних днів у році.
Гірський клімат (600-800 м над рівнем моря і вище): рясні опади; сніг лежить протягом 3-6 місяців на рік.
Для континентальних районів Франції, віддалених від узбережжя, характерна холодна зима і тепле літо. На півдні клімат середземноморський - літо спекотне та сонячне (24- 25 С), зима тепла і волога (8- 10 С) . У Парижі самий холодний місяць - січень ( мінус 6 - 13 С), самий теплий - липень ( максимум 35 С) .
Середньорічна температура повітря (° C ):
Січень
+6
Лютий
+7
Березень
+13
Квітень
+16
Травень
+20
Червень
+24
Липень
+25
Серпень
+24
Вересень
+21
Жовтень
+15
Листопад
+10
Грудень
+6

Ідеальний час для відпочинку на Лазурному побережжі - з травня по вересень; в Довіль і Біарріц краще вирушати в період з червня по вересень. Подорож до Парижу ідеальна навесні - в період з квітня по травень або восени - з вересня по жовтень.

 
Транспорт
Залізничний транспорт дуже розвинений. Місцеві та нічні поїзди, у тому числі TGV («Trains a Grande Vitesse» - високошвидкісні потяги) пов'язують столицю з усіма великими містами країни, а також з сусідніми країнами Європи. Швидкість руху цих потягів - 320 км / год.

Залізнична мережа Франції складає 29 370 кілометрів, і є найдовшою залізничною мережею серед країн Західної Європи. Залізничне сполучення існує з усіма сусідніми країнами, окрім Андорри.

Метро у Франції є в Парижі, Ліоні, Марселі, Ліллі, Тулузі, Ренне. У Руані - частково підземний швидкісний трамвай.

Крім системи метро, в Парижі існує мережа RER (Reseau Express Regional), пов'язана одночасно з системою метро і мережею приміських поїздів.

У Франції близько 475 аеропортів. 295 з них мають асфальтовані або бетонні злітно-посадочні смуги, а решту 180 - грунтові (дані на 2008 рік). Найбільший французький аеропорт - аеропорт Шарля де Голля, розташований в передмісті Парижа. Ейр Франс - національний французький авіаперевізник, який здійснює авіарейси практично в усі країни світу.

 
Розваги
Музеї 
Графіки роботи музеїв відрізняються, але потрібно пам'ятати, що муніципальні музеї закриті в понеділок, а національні - у вівторок (окрім музею Орсе в Парижі, який не працює по понеділках).
Музеї і архітектурні пам'ятники відкриті для відвідування публіки зазвичай з 10:00 до 19:00. 
Театри
У Парижі, як і в провінції, дуже багато театрів, в яких ставлять вистави на будь-який смак: від класичного репертуару до бульварних п'єс, від комічних шоу одного актора до музичних кабаре.
Щоб уникнути розчарування, подумайте про покупку квитків заздалегідь!
Бари 
Бари відкриваються дуже рано так, що Ви можете там поснідати, а деякі з них закриваються тільки о 02 годині ночі. У провінції це улюблені місця, де люди зустрічаються з друзями на вихідних та посеред тижня. У маленьких селах в барах торгують хлібом, газетами, вони можуть бути одночасно і заправними станціями.
Нічні клуби
Вони всюди, навіть у найвіддаленіших куточках Франції. За стилем і музикою вони дуже відрізняються. Дізнайтеся про це завчасно! Але те, що їх об'єднує - це встановлений час закриття - 5 годин ранку.
 
Вихідні і святкові дні
1 січня - Новий Рік 
Квітень - Великдень 
1 травня - День праці 
8 травня - День звільнення
14 липня - День взяття Бастилії 
1 листопада - День Всіх Святих 
11 листопада - День примирення в Першій Світовій війні 
25 грудня - Різдво
X