Словаччина
Словаччина

Незважаючи на свої скромні розміри, Словаччина може похвалитися достатком як природних, так і історичних визначних пам'яток. Карстові печери, національні парки і численні гірські масиви привертають безліч любителів активного відпочинку. Термальні і мінеральні джерела дозволяють круглий рік проводити лікувальні та оздоровчі процедури. А безліч середньовічних замків і стародавні міста представляють величезний інтерес для любителів історії. І все це при досить помірних цінах з добре розвиненою туристичною інфраструктурою.

Словаччина

Важлива та корисна інформація для туриста

Географія

Словаччина розташована в самому центрі Європи, на північний захід від Карпатських гір і має горбистий рельєф. Велика частина території розташована на висотах близько 700 м над рівнем моря. Майже половину Словаччини займає Карпатська Дуга - ланцюг гір, що пролягають на півночі. Крім цього, на території країни знаходяться Малі Карпати, Білі Карпати, Високі Татри і Низькі Татри і гори Словенське Рудогорьє.

У центральній Словаччині, недалеко від історичного міста Кремніца, знаходиться географічний центр Європи - гора Крагуле.

 

Столиця - Братислава.

Мова: державна - словацька. Широко поширені чеська і німецька мови.

 

Клімат

Клімат помірно континентальний з теплим літом і холодною зимою. Середні температури січня від -1 ° С до -4 ° С на рівнинах і до -10 ° С у гірських районах, липня - від +20 ° С до +22 ° С на рівнинах і до +8-12 ° С у горах. Опадів на рівнинах випадає від 450 до 700 мм на рік, у горах - до 1600-2100 мм на рік. Незважаючи на відносно невелику висоту, сніговий покрив в гірських районах зберігається протягом 4-5 місяців. Проте характер погоди дуже мінливий, часто виникають несподівані відлиги. Період з травня по вересень - найбільш зручний для любителів активного відпочинку на природі та екскурсій, для гірськолижного відпочинку найбільш сприятливий період з грудня по березень.

 

Валюта

Національна грошова одиниця Словаччини - словацька крона, що складається з 100 гелерів. В обігу перебувають монети номіналом 10, 20 і 50 геллерів і 1, 2, 5 і 10 крон (Sk) і купюри номіналом 20, 50, 100, 500, 1000 і 5000 крон. Валюту можна обміняти в банках і спеціалізованих обмінних пунктах, де курс обміну більш вигідний. Обмежень на ввезення іноземної валюти до Словаччини немає. Кредитні картки EuroCard, MasterCard, VISA, American Express приймаються практично у всіх банках, деяких готелях ресторанах і заправних станціях.

 

Населення

Населення Словаччини близько 5,5 млн. жителів. Більшість населення становлять словаки (85%) і угорці (11%).

 

Релігія

Близько 60% населення Словаччини - католики, 10% - протестанти, близько 10% - атеїсти, решта - послідовники інших церков.

 

Політичний устрій

Словаччина - незалежна парламентська демократична республіка, що утворилася в 1993 р. в результаті розпаду Чехословаччини. Вищий законодавчий орган - Національна рада, що обирається строком на 4 роки. Глава країни - президент, що обирається строком на п'ять років.

 

Правила в'їзду

Громадяни України їздять до Словаччини за візами вже з червня 2000 року. Для поїздки до Словаччини треба мати відкриту словацьку візу. Словаччина входить у зону Шенген. Термін відкриття візи - 7 робочих днів. Документи приймаються за 14 днів до початку туру. Консульський збір - 35 євро.

 

Митні правила

Дозволено безмитне ввезення до 40 шт. сигарет або 20 сигар тонких, або 5 звичайних сигар, до 1 л алкогольних напоїв міцністю понад 38% , до 2 л. вина, до 50 мл. духів, до 250 мл. туалетної води, а також речей особистого користування на суму не більше 30 тис. крон. Тютюнові вироби можуть бути ввезені тільки особами старше 16 років, алкогольні - старше 18 років. Ліки та медикаменти безмитно можуть ввозитися в кількості, необхідній для забезпечення особистих потреб .

 

Час

Відстає від київського на 1 годину

 

Телефонний зв'язок

Вуличні таксофони працюють по телефонних картках, які можна придбати в газетних кіосках, магазинах і поштових відділеннях, або по монетах. За кордон можна подзвонити з таксофона, а також з переговорного пункту. Дзвінки з готелю обійдуться відсотків на 30 дорожче. Для виходу на міжнародний зв'язок необхідно набрати 00 - код країни - код міста - номер абонента, що викликається .

 

Напруга

Напруга електричної мережі 220 В, частота 50 Гц. Вилки і розетки європейського взірця.

 

Транспорт

Основний вид міського транспорту в Братиславі - трамваї. Їх доповнюють автобуси та тролейбуси. Таксі широко поширені і недорогі. Всі машини оснащені лічильниками. Через невеликі розміри словацьких міст таксі не користуються великою популярністю.

Пасажирське судноплавство здійснюється тільки по Дунаю, внутрішні авіаперевезення тільки за маршрутом Братислава- Кошіце.

 

Прокат авто

Оренда автомобіля можлива за наявності водійських прав міжнародного або українського взірця, паспорта і кредитної карти. Кредитна картка обов'язкова як застава навіть при оплаті оренди автомобіля готівкою. Вартість оренди зазвичай не включає страхівку від аварії та від угону, ці суми оплачуються окремо .

Правила руху і дорожня розмітка відповідають європейським нормам. Якість дорожнього покриття досить гарна, але в гірських районах дороги часто дещо гірші і досить звивисті. У межах населеного пункту швидкість обмежена на рівні 60 км/год, поза населеними пунктами - 90 км/год, на автомагістралях - до 130 км/год.

 

Магазини

Усі магазини зазвичай працюють з 7.00 до 19.00 з понеділка по суботу , неділя вихідний . Цілодобові магазини позначаються написом VECIERKA .

 

Чайові

Чайові в ресторанах складають близько 10% від вартості рахунку і виплачуються, тільки якщо турист задоволений обслуговуванням.

 

Національні особливості

У Словаччині туристам іноді доводиться стикатися з проявами вуличної злочинності: кишеньковими крадіжками у громадському транспорті та інших місцях скупчення людей. Також слід уважно ставитися до свого гірськолижного спорядження, стільникових телефонів, фото- і відеотехніки.

 

Здоров'я

Медичне обслуговування в Словаччині платне, перед поїздкою варто оформити медичний страховий поліс міжнародного зразка обов'язковий.

 

Кухня

Словацька кухня заснована на традиціях слов'янських народів придунайських рівнин з помітним впливом німецьких і угорських кулінарних традицій. Страви національної кухні і знамените словацьке пиво - справжня спокуса для українського туриста, а ціни приємно здивують: все досить дешево.

 

Вихідні і святкові дні

1 січня - День Республіки

1 і 2 січня - Новий Рік

6 січня - Об'явлення Господнє ( Православне Різдво )

березень- квітень - Хрещення , Страсна П'ятниця , Пасха

1 травня - Перше травня

8 травня - День звільнення від фашизму

28 травня - День Звільнення Республіки

5 липня - День Св. Кирила і Мефодія

29 серпня - День Словацького національного повстання

1 вересня - День Конституції

25-26 грудня - Католицьке Різдво

 

X