Кіпр
Перлина в намисті Середземномор'я

Кіпр - острів легенд, що цілий рік потопає в променях сліпучого середземноморського сонця.

Сьогодні Кіпр легко поєднує в собі європейську культуру і чарівність "переказів глибокої старовини"... Перед Вами постане мозаїка з розкішних пляжів і величних гірських вершин, що хвилюють уяву, древніх руїн і пам'яток старовини, виноградників і оливкових гаїв, цитрусових плантацій і маленьких мальовничих сіл...

Острів Кіпр знаходиться в Західній Азії, в басейні Середземного моря. Найближчі материкові сусіди - Туреччина (65 км), Сірія (95 км) і Єгипет (380 км). Кіпр є третім за величиною островом Середземного моря (після Сардинії та Сицилії). Загальна площа Кіпру становить 9.251 тисяч кв. км (з них 3.350 тисяч кв. км припадають на територію так званого Північного Кіпру).

Кіпр

Протяжність острова: зі сходу на захід - 224 км, з півночі на південь - 96 км. Берегова лінія острова сильно порізана і представляє собою чергування скелястих ділянок з піщаними бухтами. Рельєф острова досить різноманітний. Тут є рівнинні ділянки, лісові масиви і гори. На півночі острова розташований гірський масив Кірін. На півдні паралельно нього простягнувся інший гірський ланцюг - гори Троодос. Найвища точка країни - гора Олімпос (1.951 м).

 

Важлива та корисна інформація

Час
різниці з київським часом немає
 
Клімат
На Кіпрі більше трьохсот сонячних днів у році і клімат острова вважається найбільш сприятливим для здоров'я. Весна на Кіпр приходить вже в лютому. Гірські схили покриваються яскравим жовто-зеленим килимом трав з червоними, білими, блакитними та фіолетовими цяточками квітів. У долинах зеленіють поля, оживають виноградники і сади. Повітря насичується пахощами лимонних дерев і жасмину. Річки бурхливими потоками вириваються з гірських ущелин і виходять з берегів.
 
Січень +12 Лютий +14  Березень +17 Квітень +23 Травень +27 Червень + 29 Липень+32 Серпень+ 32 Вересень+31 Жовтень+28 Листопад+24 Грудень+21

Гаряче сухе літо починається в середині травня і триває до жовтня. Влітку на Кіпрі стовпчик термометра в тіні нерідко піднімається до +40°C, але через невисоку вологість легко переноситься. Під кіпрським сонцем навіть у жовтні обгоріти легше, ніж під кримським в липні. У горах Троодос температура завжди нижча, ніж на рівнині. Після Троодосу найбільш прохолодною частиною острова вважається район 


Перші дощі (їх на Кіпрі чекають з великим нетерпінням) сповіщають про настання осені. Осінь на цьому дивовижному острові зовсім не схожа на нашу. Схили гір надягають пишне зелене вбрання, розквітають цикламени, гіацинти, гвоздики і лютики. Пафосу.

Сніг на Кіпрі випадає тільки в горах Троодос і тримається в грудні-квітні, його цілком достатньо для катання на лижах. На острові багато любителів гірських лиж, ковзанів, хокею та інших зимових видів спорту. А всього в десятках кілометрів від снігових шапок Троодоса на узбережж, облямованому тінистими пальмами і евкаліптами, стоїть суха сонячна погода - кіпрське "бабине літо" ! Багато гостей Кіпру купаються в морі і в цей час року, хоча температура води не перевищує +17, +18°C.

 
 
Валюта
Грошова одиниця Кіпру - кіпрський фунт (СYP) 
Кіпрський фунт рівний 100 центам. У обігу знаходяться банкноти номіналом в 20, 10, 5, 1 фунт, а також монети по 50, 20, 10, 5, 2 і 1 центи. Обмінний курс приблизно $ 2 США за 1 фунт.

Обміняти валюту як у готівці, так і в дорожніх чеках на Кіпрі можна в будь-якому банку. Кредитні картки Visa приймаються в більшості банків Республіки Кіпр і в деяких банках Північного Кіпру. Кредитні карти American Express не приймаються. На Північному Кіпрі майже скрізь приймаються кіпрські фунти, турецькі ліри та інша тверда валюта.

Банки працюють у понеділок з 8.15 до 17.15, у четвер, п'ятницю - з 8.15 до 12.30.

 
Віза
Для в'їзду в країну громадянам України необхідно оформити візу.

 

Напруга

Напруга мережі 220 - 240 В, частота струму 50 Hz. Електричні розетки, як правило, виконані у відповідності з англійськими стандартами. До них підходять вилки з трьома плоскими стрижнями (трифазні). Розетки, зазвичай, 5 амперні або 13 амперні з трьома отворами. Верхній отвір із заземленням. У більшості готелів Ви можете взяти адаптер, залишивши депозит, або купити його в будь-якому магазині за 1-1,5 CYP.

 
Митниця
Безмитному ввезенню підлягають: 200 цигарок або 50 сигар, 0,75 л міцних спиртних напоїв і 0,3 л парфумерних виробів. На ввезення дорожніх чеків і кредитних карток обмежень немає. 

Для ввезення кішок і собак необхідний дозвіл Департаменту ветеринарної служби, діє шестимісячний карантин, ввезення папуг заборонене. 

Не можна вивозити предмети антикваріату без спеціального дозволу.
 
Телефон (зв'язок)
Зв'язок на Кіпрі забезпечує Кіпрська служба комунікацій CYTA. Можна телефонувати прямо з номера готелю, але це обійдеться дорожче рази в чотири, ніж з телефону-автомата тут же в готелі. Зверніть увагу, що на міжнародні дзвінки діють знижені тарифи щодня з 22:00 до 8:00 і цілий день в неділю. На міжміські - з 20:00 до 07:00 щодня. 

Пам'ятайте, що відлік часу розмови починається з 15 секунд зв'язку, незалежно від того є чи немає відповіді абонента.

Практично у всіх населених пунктах і аеропортах існують таксофони, з яких можна як дзвонити, так і відповідати на телефонні дзвінки. Вони можуть використовуватися для внутрішніх і міжнародних дзвінків. Якщо таксофон відсутній, можна скористатися телефонами в більшості кафе, газетних кіосків і продуктових магазинів. Телефонні карти вартістю 3, 5 і 10 к.ф. можна придбати в банках, поштових відділеннях, сувенірних магазинах, кіосках та відділеннях CYTA у всіх містах. Телефони- автомати, які використовують монети, приймають монети вартістю 2, 5, 10 і 20 центів, але вони зустрічаються досить рідко. 

Для зв'язку з Україною слід набрати: 00-380, потім код міста і номер абонента. Дзвонити можна з будь-якої телефонної кабіни по магнітним карткам. 

Як телефонувати на Кіпр: 8-10-375 - (код міста) - (номер телефону) 
Місцеві телефонні коди: 
Код Кіпру: 375 
Лефкосія ( Нікосія ): 22 
Лемесос (Лімассол ): 25 
Ларнака: 24 
Пафос: 26 
Агія-Напа: 23 
Паралімні / Протарас: 23 
Поліс: 26 
Платрес: 25 
Мобільні телефони: 99

Корисні телефони:

- Єдиний номер: 112 
- Пожежна охорона: 199 
- Поліція: 199 
- Швидка допомога: 199 
- Довідкова служба з Кіпру: 192 
- Довідкова служба з іноземних абонентів і кодами іноземних міст: 194

 
Транспорт
На Кіпрі є одна особливість, яка відрізняє цей острів від багатьох країн - тут немає потягів. Та й було б верхом марнотратства при максимальних відстанях трохи більше 200 кілометрів будувати залізничні гілки. 

З тієї ж причини внутрішні авіаперельоти представляються недоцільними. Міжнародний аеропорт є в Ларнаці і Пафосі, звідти Ви зможете потрапити практично в будь-яку точку Європи. 

Морське сполучення здійснюється через багатофункціональні морські порти Лімассола і Ларнаки. Звідси можна поїхати в круїз до берегів Ізраїлю, Лівану, Єгипту, Греції на комфортабельних лайнерах або поставити на стоянку чи орендувати яхту для прогулянки, якщо морське справа Вам до душі. 

Рейсові автобуси - найдешевший засіб сполучення на Кіпрі. Існує багато різних компаній, які пов'язують з допомогою автобусних маршрутів всі основні міста Кіпру. Автобуси ходять строго за розкладом. Правда тільки вдень і в будь-який день крім неділі. 

У містах же працюють звичайні міські автобуси. Вони ходять досить часто. У певних туристичних районах в літній час графік їх роботи продовжений до півночі. 

Маршрутні таксі або сервісні, розраховані на 4-8 пасажирів, досить популярні на острові. Ці таксі пов'язують основні великі міста Кіпру (Нікосію, Лімасол, Ларнаку, Пафос). Відправляються кожні півгодини, з понеділка по п'ятницю з 06.00:18.00, по суботах і неділях з 06.00:17.00. Місця можна забронювати по телефону і пасажирів можуть забрати і висадити в будь-якому місці за їх бажанням у межах міста, крім аеропорту. Служба таксі не працює під час громадських свят. Плати за посадку немає. Вартість квитка практично на всіх маршрутах коливається в районі п'яти фунтів. 

Існують і звичайні міські таксі. Вони обслуговують клієнтів у межах міської межі, працюють цілодобово у всіх містах. Ви можете замовити таксі по телефону або ж найняти таксі на вулиці. У міських таксі встановлені лічильники та нарахування за проїзд починається з часу посадки пасажира в таксі. Посадка буде коштувати Вам близько двох фунтів, кілометр шляху - від 30 до 40 центів. 

Хороші дороги з чіткими вказівниками, дисципліновані і неквапливі водії, невеликі відстані (максимально довгий маршрут - 220 км) - все це робить автомобільні поїздки по Кіпру досить приємним і цікавим способом оглянути острів самостійно, врахуйте тільки, що "у спадок" від британських колоністів на Кіпрі залишиися незвичний лівосторонній рух.
 
Готелі
Відповідно до міжнародних положень, розрахункова година в готелі 12:00 год за місцевим часом. У день приїзду розселення проводиться після 14:00 год. Рекомендується здавати ключ від номера на рецепцію готелю. У разі втрати ключа слід негайно повідомити адміністрацію. Коштовності, гроші та документи, рекомендуємо зберігати в сейфі, який знаходиться в номері або на рецепції.

У день від'їзду до 12:00 год слід звільнити свій номер і оплатити додаткові послуги: телефонні переговори, міні-бар, ресторан, масаж, і так далі. Свій багаж Ви можете залишити в камері зберігання готелю і залишатися на території готелю до приїзду автобуса. Якщо Ви не здали номер до 12:00 год вартість кімнати оплачується повністю за наступну добу.

 

Кухня, ресторани
Національна кухня Кіпру - це своєрідна суміш середземноморських і східних кулінарних традицій, а також і англійської кухні. Примітною особливістю кіпрської кузні є особлива увага до супів. Вельми типовим представником кіпрських супів можна назвати блюдо з яєчних жовтків, лимонного соку, зелені та приправ. Крім нього популярні курячий, пасльоновийсупи, а також суп-локшина.

Вкрай цікаве кулінарне явище являє собою мезе. Це не окрема страва, і навіть не цілий обід - це цілий комплекс страв (близько 8-10), свого роду візитна картка ресторану. Точного переліку страв, які повинні включатися в мезе, не існує. Тим не менш, з деякою часткою впевненості можна стверджувати, що туди швидше за все увійде таллатурі (салат з огірків з часником і йогуртом), меліндзаносалата (салат з баклажанів зі спеціями), хуммі компаністі (мус з жовтого гороху з маслом оливок і петрушкою), а також грецький салат (свіжі помідори, огірки, маслини і бринза). Крім того, обов'язковим компонентом такої трапези стануть різноманітні страви з м'яса і риби.

Страви кіпрської кухні: мусакас - страва з рубленого м'яса, картоплі, тертого сиру, різноманітних овочів і прянощів, запечене у вигляді суфле; кебаб або суфлакія - запечена на вугіллі баранина нарізається тонкими скибочками, приправляють червоним перцем, цибулею та зеленню і подається в млинці; долмадес - основою для цієї страви служить рис, підсмажений разом з цибулею, помідорами та приправлений перцем і прянощами (невеликі порції рису загортаються в приготовані спеціальним чином листя винограду і подаються до столу); тавас - м'ясо , приготоване в глиняному горщику, приправлене цибулею, овочами та прянощами; баклагас - десертне блюдо, що складається з листкового тіста з горіхами і медом; кадайф - страва для любителів екзотики, що представляє собою солодку вермішель, запечену спеціальним чином.

А кіпрські вина були широко відомі і високо цінувалися ще в античності. Можна сміливо стверджувати, що сучасним кіпрським виноробам не соромно перед своїми славними предками - вина тут відмінні. Тут проводиться величезна кількість сортів і різновидів цього благородного напою, так що кожен зможе знайти серед них те, що йому справді буде до смаку.

 

Популярні страви

Кухня Кіпру має середземноморське і східне походження з деякими слідами англійської впливу. У багатій кіпрській кухні можна особливо виділити три страви: 
- "Meze". Багата приправами та спеціями колекція закусок. Якщо в Греції мезе подається тільки в якості закуски до напоїв, то на Кіпрі це - ціле меню, так би мовити, набір фірмових страв того чи іншого ресторану. Що сюди відносити, точно не визначено. Але в більшості випадків серед 8-10 різних страв обов'язково є таллатурі (салат з огірків з часником у йогурті), меліндзаносалата (салат з баклажанів) і хуммі компаністі (мус з жовтого гороху з оливковою олією і петрушкою), різні м'ясні, а на узбережжі також рибні блюда. Змішаний салат з помідорів і огірків, маслин та овечого сиру також входить до складу мезе. 
- "Tava". Тушкована баранина з цибулею і томатами. 
- "Stifado". Тушковане м'ясо кролика (або яловичина), приготоване у вині, з цибулею та спеціями. 


Типовими для кіпрської кухні є супи з яєчних жовтків, зелені і лимонного соку. Супи дуже популярні в зимовий сезон: курячий, пасльоновий, суп з чебрецю, суп-локшина. 

Кіпрські вина, відомі ще з давнини, зберігають свої давні традиції. 

Якість кіпрських столових вин вважається одним з найкращих у світі, а їх величезна різноманітність забезпечує придатність для всіх видів блюд на будь-який смак, і варто використовувати надану можливість не тільки пізнати широку гамму «рибних», «м'ясних», просто десертних вин, а й відшукати серед їх безлічі саме своє.

Слід відзначити зростаючу популярність кіпрських вин на міжнародному ринку. Пляшка вина обсягом 0,75 л коштує від 0,8 до 2,5 фунта. Особливо славиться місцеве солодке кріплене вино "Commandaria". 

Варто спробувати популярну закуску "soulvlaki stin pitta" - шашлик, загорнений у корж. Цікаве блюдо "halloumi"- кіпрський сир, що подається в натуральному чи смаженому вигляді.

 

Чайові
10% за обслуговування звичайно включаються в рахунок у більшості ресторанів у грецькій частині Кіпру (на півдні). Обслуговуючий персонал ресторанів і клубів, незважаючи на 10%-у надбавку за обслуговування, розраховує на чайові. 

На Північному Кіпрі відсоток за обслуговування включають у рахунок тільки в найдорожчих ресторанах, тому офіціантам прийнято залишати "на чай". 

Водії таксі також отримують до 10% понад вартості проїзду. 

Прийнято залишати на чай покоївкам і портьє в день від'їзду 1-2 CYP.
 
Медицина
Медичне обслуговування на Кіпрі надається як в державних лікарнях, так і в приватних клініках. Всі державні госпіталі, а також деякі приватні клініки мають відділення швидкої медичної допомоги, де туристам надається екстрена допомога абсолютно безкоштовно. Амбулаторне і стаціонарне лікування є платним для всіх відповідно до передбачених тарифів за медичні послуги. 

У аптеках широко представлений асортимент медичних препаратів. Інформацію про приватних лікарів, які працюють по вихідних і святкових днях, можна отримати за наступними телефонами: 

Аммохостос : 90901423 
Ларнака : 90901424 
Лефкосія : 90901422 
Лемесос : 90901425 
Пафос : 90901426 


Більшість готелів на Ваше прохання організують візит до лікаря. 

Продукти харчування й питна вода дуже високої якості і абсолютно безпечні з точки зору інфекційних захворювань. 

Воду в будь-якому будинку, готелі, ресторані можна абсолютно безбоязно пити з-під крана. На Кіпрі немає небезпечних інфекційних захворювань. При поїздці на острів туристам не потрібно робити які-небудь спеціальні щеплення.
 
Прокат автомобілів
У будь-якому місті можна взяти машину напрокат. Такі автомобілі відомі на Кіпрі як Z-автомобілі, тому що їх реєстраційний номер починається з букви Z. В оренду здаються автомобілі чотирьох категорій (A, B, C, D). Ціни за оренду автомобіля коливаються від 13 кіпрських фунтів на день за маленький автомобіль до 25 кіпрських фунтів на день за великий. У разі пошкодження автомобіля, клієнт, відповідальний за це, платить 300 кіпрських фунтів за категорії A, B і С і 500 кіпрських фунтів за автомобілі категорії D. Кілометраж необмежений. Рух на Кіпрі - лівосторонній.
 
Шопінг
Магазини працюють з понеділка по суботу з 8.00 до 13.00 та з 15.00 до 17.30 у зимовий час, з 16.00 до 19.00 - у літній час. У середу і суботу магазини після обіду не працюють. 

Крім сувенірів і подарунків для знайомих на Кіпрі Ви зможете придбати високої якості аудіо-, відео- і телеапаратуру, прекрасне взуття та одяг за останньою європейською модою, а також ювелірні вироби, включаючи діаманти з міжнародною гарантією. Стародавні зразки ювелірного мистецтва Кіпру, починаючи з 2000 р. до н.е., виставлені у колекціях археологічних музеїв. Ювелірні магазини вразять вас широким вибором дизайну і цін. Золоті вироби вимірюються в каратах (технічно чисте золото - 24 карати). На Кіпрі ювеліри працюють, в основному , із золотом в 18 каратів , що означає 18 часткою чистого золота і 6 часткою домішок. Рідко зустрічається золото в 13 каратів. Срібні вироби - 925 проби. Існують спеціальні магазини, що торгують виключно дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням, проте і в ювелірних магазинах можна купити діаманти з міжнародною гарантією. Ювелірні вироби не обкладаються податком, тому ціни на Кіпрі набагато нижчі, ніж у Європі. 

Інші популярні покупки: шкіряні вироби, столова і постільна білизна, посуд і фарфор, окуляри (оптичні або сонцезахисні) відомих європейських марок. 

Купувати вино краще в монастирі, розташованому на горі Троодос. До цього монастиря, відомому також тим, що в ньому знаходиться ікона Божої матер, написана євангелістом Лукою, возять всіх туристів. Вино можна купити і на заводах спиртних напоїв - у багатьох екскурсійних програмах є такі милі серцю об'єкти. Крім вина варто купити і бренді. Він цілком гідний на смак, хоча самі кіпріоти часто називають його коньяком. 

Квіткові магазини знаходяться на всій території Кіпру та пропонують свіжі квіти на будь-який смак , квіткові аксесуари, букети, рослини, всілякі прикраси. У деяких магазинах передбачений нічний сервіс. Представники Інтерфлора і Телефлори на Кіпрі пропонують послуги тим, хто бажає послати квіти своїм коханим, друзям, родичам за кордон. 

Покупки на Кіпрі - задоволення, це не важкі клопоти, а цікаве проведення часу. Шопінг в період Різдвяних свят і Нового Року представляє собою особливу видовище. Прикрашені вітрини, музика і радісна атмосфера свят нікого не залишає байдужим. Можливі оптові закупівлі товарів у деяких магазинах зі спеціальною знижкою, а також придбання безмитних товарів (duty free). Сувенірні магазини і супермаркети в туристичних районах не закриваються до пізнього вечора, а також працюють в недільні дні. У містах магазини закриті в недільні дні, а також у середу і суботу після обіду. Тиждень до Різдва і Великодня магазини працюють за окремим розкладом до пізнього вечора. 

Сувенірні магазини і супермаркети в туристичних районах не закриваються до пізнього вечора, а також працюють в недільні дні . У містах - магазини закриті в недільні дні, а також у середу і суботу після обіду. 
 
Святкові дні
Кіпріоти - веселий народ, який обожнює свята. Можна сказати, що нарівні з їжею свята - культ кіпріотів. Тим більше що часто ці два культи тісно переплітаються. 

Ось короткий перелік свят на Кіпрі: 

1 січня - Новий рік. Це також і день св. Василя; прийнято пекти "пиріг св. Василя", в якому запікають монету. Тому, хто знайде - щастя в новому році! 
6 січня - Хрещення. У цей день кіпріоти моляться в церкві про процвітання. 
Чистий понеділок - Початок посту (за 50 днів до православного Великодня) 
25 березня - День Незалежності Греції. 
1 квітня - Національне свято Кіпру (початок національно-визвольної боротьби кіпріотів проти англійських колонізаторів в 1955 році) 
Страсна п'ятниця (напередодні Великодня) 

Великдень - головне релігійне свято року. У кожній сім'ї в цей день особливе меню: суп авголемоно з яєць, рису і лимона, паски, традиційний шашлик Сувла, як і в нас фарбуються яйця. У страсну п'ятницю в селах влаштовують хресний хід з Плащаницею (тобто з зображенням Христа, що лежить в труні). Всі ікони закривають чорною матерією. В суботу, напередодні Воскресіння Христового, всі збираються на церковну службу. Всі тримають свічки, а дітям дають бенгальські вогні. Опівночі священик проголошує воскресіння Христа словами: "Христос анесті!" ("Христос воскрес!"), на що звучить відповідь:  Алітінос анестіі!" ("Воістину воскрес!"). Потім запалюють свічки, і площа перед церквою осяває вогнями. Після служби подають традиційне пасхальне пригощення, і гуляють вулицями допізна. 

Світлий понеділок (після Великодня) 
1 травня - День весни і праці 

Понеділок після Трійці - Катаклізмос (фестиваль на честь Великого Потопу). Свято на честь весни, Афродіти й Адоніса. Сьогодні його святкують у всіх великих прибережних містах - парадом суден, феєрверками, карнавалами. У цей день прийнято обливати один одного водою, купатися в морі, брати участь у водних змаганнях. 

15 серпня - Успіння Богородиці 
1 жовтня - День Незалежності Кіпру 
28 жовтня - День "Охі" (національне свято Греції) 
25 грудня - Різдво. Також як і у нас відзначається і православне Різдво. 
26 грудня - Святки 

Кіпріоти відомі своєю гостинністю та дружелюбністю, так що цілком можливо, що Ви опинитеся за одним столом з місцевими жителями. 

Ось кілька правил на цей випадок: коли Ви п'єте вино, наповнюйте келих до половини, також не прийнято осушувати келих до дна, тому постійно підливайте вино. Не прийнято і не залишати нічого на тарілці. 

І в жодному разі не замовляйте в грецькій частині Кіпру "каву по-турецьки". Тепер це називається "кава по- кіпрському", а суть залишається тією ж: міцна кава, зварена в турці. 

Крім основних, кіпріоти протягом року відзначають близько 40 народних свят, що носять місцевий або сезонний характер. 

Найбільш значущі з них: ярмарок квітів у Пафосі, карнавал і Свято Вина в Лімасолі, фестиваль "Культурна зима" в Айя - напі, дні кіпрської музики, шекспірівський фестиваль, фестиваль Афродіти в Пафосі і багато багато інших. 

Найголовніше свято у Лімассолі - Свято вина. 

У липні - серпні проходить фестиваль давньогрецької драми. Дійство проходить в стародавньому амфітеатрі Куріона, а також у пафоському Одеоні, у Форті Ларнаки і на Монастирській площі в Айя - напі. 

Побувати на місцевому кіпрському весіллі - справжнє свято для туристів, хоча зараз і дотримуються тільки небагатьох традиційних звичаїв та ритуалів. Наприклад, час тожества скоротився з цілого тижня до половини дня, а з строгого правила, що весілля можна грати тільки в неділю, тепер допускаються виключення. Святкування починається з «застилання ліжка». Це символічне застилання і прикраса матраца: заміжні жінки, тримаючи постільну білизну майбутньої пари (дуже важлива частина приданого), танцюють навколо матраца та застеляють його. Потім гості прикрашають постіль монетами і банкнотами. Приблизно до восьмої вечора прибувають усі запрошені. Кожному гостеві пропонують напої і тарілку, куди горою накладено весільне частування, зазвичай набір традиційних страв: скибочки смаженої картоплі, огірка та помідора, клефтіко (ягня, засмажене в щільно закритому осередку або горщику) і пастіціо. Жінки ходять з великими мисками і пропонують ресі (каша з подрібненого пшона, без якої не обходиться жодне весілля) і роздають курабьє (мигдальне печиво). У цей час починаються танці, які тривають майже до півночі.
 

Чим зайнятися на Кіпрі

Водні парки:

Wet'n Wild Limassol Highway A1, Moutagiaka Exit, Junction 1923
Один з найбільших водних парків

 

Water Mania Limassol
Загальна площа водного парку 3 тис. кв.м.
Водні гірки, труби,басейни, фонтани, лінива річка

Water World Aya Napa Айа Теклас 1918 
Найбільший аквапарк в Європі.
Тарифи  в кіпр.ф) повний - 7 Лежак і парасольку - 1 дитячий - 5 Камера - 2
Атракціони - гірка Серпантин, басейн "Посейдон", дитячий басейн "Пегас", басейн Атлантідас з іграми, гра в "доганялки", дитячий басейн "Троянський кінь", річка " Одіссей", Горка "Аполлон", Гідра, Медуза, Гора Олімп, Камікадзе, Ледача річка

Дельфінарій:

Marine Park Aya Napa

Акваріум:
Paphos Aquarium Sea World Kato Paphos

У 72 акваріумах представлені риби з морів і річок всієї Земної кулі, акули та крокодили.
Вартість квитка для дорослого - 3.5 к.ф. для дитини - 2.0 к.ф.

Луна парки:
Пафос 
Лімассол
Айя Напа 

 

Зоосад:
Лімассол. У міському парку.

Парк верблюдів: 
Знаходиться в 17 км. від Ларнаки в селі Мазотос.

Страусиний парк розваг:

Ostrich Wonderland Theme Park Ayios Ioannis, Malountas
Був заснований в 1996 р. Загальна площа 250 акрів. Найбільший парк- ферма на Кіпрі. Знаходиться в 20 хв. їзди від Нікосії . По фермі можна покататися на спеціальному поїзді.

X